Agents of SHIELD 7. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Hayranlarının uzun süredir beklediği Agents of SHIELD 7. Sezonu çıktı. İşte Agents of SHIELD 7. Sezon 1. Bölüm İncelemesi.

13 Bölümden oluşan 7. Sezon ile Agents of SHIELD hayranlarına veda etmeye hazırlanıyor. İlgiyle izlediğimiz dizide artık sona gelindi.

Chronicom’lar ile SHIELD arasındaki savaş bambaşka bir hal almış ve Mack liderliğindeki ajanlar Chronicomların SHEILD’ın kuruluşunu engellemek için gittiği 1930’lu yıllara doğru yolculuğa çıkıyor. Dahi Simmons ölen Coulson’ı farklı bir şekilde geri getirdi. Chronicomlar hiç boş durmaz ve üç polisi öldürerek onların kimliklerine bürünürler. 1930’lara gelen Daisy, Mack, Deke ve Coulson olay mahalinde ipucu aramaya başlarlar. Coulson, bir alkol şişesindeki kılıç balığını görür ve gizli bir yer olduğunu hatırlar ve oraya doğru yola çıkarlar. Gizli yerin sahibini aslında önceki sezonlardan da tanıyoruz. Koenig ailesinin SHEILD’a olan bağlılığının da bu yıllarda başlamış olduğunu görüyoruz. ABD başkanı olmadan önce New York valisi olan Franklin D. Roosevelt’ın bağış gecesinde olacağı bilgisini alan ajanlar, etkinliğe doğru yola çıkar ve geleceğin başkanı Roosevelt’ı tehditlere karşı korumaya çalışır. Ajanların aslında tehlikede olanın Roosevelt değil Koenig’in yayında çalışan Freddy’nin olduğu anlaşılır. O sırada bir kadın ile buluşan Freddy’i öldürmek için polis kılığına girmiş Chronicomlar gelir ve ateş ederler. Karmaşada vurulan kadın Koenig’in yerine götürülür ve tedavi edilir. Bu olaydan sonra Freddy’nin adının Wilfred “Freddy” Malick olduğunu öğrenilir ve taşlar yerine oturmaya başlar. Çünkü Wilfred Malick ileride çok kötü şeyler yapacak olan Gideon Malick’in babasıdır. Chronicom’lar SHEILD’ın kurulmasını engellemek için Roosevelt’ın peşinde değil HYDRA’nın peşindedir. HYDRA olmazsa SHEILD’a gerek kalmaz.

Yorumlar

  • Film evrenine göre çok ters bir zaman yolculuğu anlatılıyor. Film evreninde geçmişe gidip bir şeyleri değiştirmek şu anki zamanı etkilemez deniyordu ama dizide ise tam tersi geçmişdeki bir olayın olmasına engellemye çalışarak geleceği kurtarmaya çalışıyorlar. Aslında geçmişe gidip birilerini kurtarmak hiçbir şeyi etkilemiyor olması gerek.

son yazılar

pAura VALORANT Ayarları

İspanya merkezli Avrupa'nın en önemli takımlarından Team Heretics'in başarılı oyuncusu pAura VALORANT ayarları. Temsilcimizin oyun…

1 saat ago

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri

Strateji oyunlarının en popüleri Age of Empires serisinin yeni oyunu Age of Empires 4'ün sistem…

1 gün ago

Flashpoint Sezon 3, RMR Turnuvası Olacak

Flashpoint sezon 3, Avrupa için RMR turnuvası olacak. 16 Takımın mücadele edeceği turnuva çok yakında…

2 gün ago

AsLanM4shadoW VALORANT ayarları

VCT Challengers'ta mücadele eden BBL Esports'un oyuncularından AsLanM4shadoW'un VALORANT ayarları. Ali Osman "AsLanM4shadoW" Balta crosshair…

4 gün ago

The Falcon and the Winter Soldier 4. Bölüm ne zaman yayınlanacak?

Disney+'da yayınlanan Marvel dizisi The Falcon and the Winter Soldier 4. Bölüm ne zaman yayınlanacak?…

2 hafta ago

Rocket League Mobil Platformlara Geliyor

1 Milyon çevrimiçi oyuncu rekoru kıran Rocket League, Rocket League Sideswipe adıyla mobil platformlara geliyor.…

2 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.