Agents of SHIELD 7. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Hayranlarının uzun süredir beklediği Agents of SHIELD 7. Sezonu çıktı. İşte Agents of SHIELD 7. Sezon 1. Bölüm İncelemesi.

13 Bölümden oluşan 7. Sezon ile Agents of SHIELD hayranlarına veda etmeye hazırlanıyor. İlgiyle izlediğimiz dizide artık sona gelindi.

Chronicom’lar ile SHIELD arasındaki savaş bambaşka bir hal almış ve Mack liderliğindeki ajanlar Chronicomların SHEILD’ın kuruluşunu engellemek için gittiği 1930’lu yıllara doğru yolculuğa çıkıyor. Dahi Simmons ölen Coulson’ı farklı bir şekilde geri getirdi. Chronicomlar hiç boş durmaz ve üç polisi öldürerek onların kimliklerine bürünürler. 1930’lara gelen Daisy, Mack, Deke ve Coulson olay mahalinde ipucu aramaya başlarlar. Coulson, bir alkol şişesindeki kılıç balığını görür ve gizli bir yer olduğunu hatırlar ve oraya doğru yola çıkarlar. Gizli yerin sahibini aslında önceki sezonlardan da tanıyoruz. Koenig ailesinin SHEILD’a olan bağlılığının da bu yıllarda başlamış olduğunu görüyoruz. ABD başkanı olmadan önce New York valisi olan Franklin D. Roosevelt’ın bağış gecesinde olacağı bilgisini alan ajanlar, etkinliğe doğru yola çıkar ve geleceğin başkanı Roosevelt’ı tehditlere karşı korumaya çalışır. Ajanların aslında tehlikede olanın Roosevelt değil Koenig’in yayında çalışan Freddy’nin olduğu anlaşılır. O sırada bir kadın ile buluşan Freddy’i öldürmek için polis kılığına girmiş Chronicomlar gelir ve ateş ederler. Karmaşada vurulan kadın Koenig’in yerine götürülür ve tedavi edilir. Bu olaydan sonra Freddy’nin adının Wilfred “Freddy” Malick olduğunu öğrenilir ve taşlar yerine oturmaya başlar. Çünkü Wilfred Malick ileride çok kötü şeyler yapacak olan Gideon Malick’in babasıdır. Chronicom’lar SHEILD’ın kurulmasını engellemek için Roosevelt’ın peşinde değil HYDRA’nın peşindedir. HYDRA olmazsa SHEILD’a gerek kalmaz.

Yorumlar

  • Film evrenine göre çok ters bir zaman yolculuğu anlatılıyor. Film evreninde geçmişe gidip bir şeyleri değiştirmek şu anki zamanı etkilemez deniyordu ama dizide ise tam tersi geçmişdeki bir olayın olmasına engellemye çalışarak geleceği kurtarmaya çalışıyorlar. Aslında geçmişe gidip birilerini kurtarmak hiçbir şeyi etkilemiyor olması gerek.

son yazılar

VALORANT Mobile Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

Resmi olarak duyurulmasa da VALORANT Mobile ön kayıt süreci başlamış olabilir. Adım adım VALORANT Mobile…

16 saat ago

Free Fire Redeem Kodları Mayıs 2021

Mayıs 2021 Free Fire Redeem Kodları dağıtılmaya başlandı. En çok oynanan Battle Royale oyunları arasında…

1 hafta ago

MSI 2021 Hakkında Her Şey: Format, Takımlar

İzlanda Reykjavik'te gerçekleşecek MSI 2021 hakkında her şey: Format, takımlar, gruplar ve izleyici ödülleri. MSI…

1 hafta ago

Ak Parti Gençlik Kolları Espor Turnuvası Düzenliyor

AK Parti Gençlik Kolları 4 oyunda AK Gençlik Espor Turnuvası düzenliyor. 45 bin TL ödül…

1 hafta ago

BITKRAFT Ventures, Delphi Digital ile İşbirliği Yapacak

Espor risk sermayesi şirketi BITKRAFT Ventures, blockchain danışmanlık firması Delphi Digital ile işbirliği yapacak. BITKRAFT…

1 hafta ago

Intel ve ESL ortaklıklarını uzattı

20 yıldır ortak olan espor organizasyon şirketi ESL ve teknoloji devi Intel ortaklıklarını 3 yıl…

1 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.