Kategori: ESpor Haberleri

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Espor Okuryazarlığı Eğitimleri Başladı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, lise öğrencileri ve aileleri için “Espor Okuryazarlığı” eğitimlerine başlandı.

Ülkemizde espora gittikçe artan ilgi nedeni ile ortaya çıkan kavramsal bulanıklıklar ve karmaşaları çözümlemek amacıyla lise seviyesinde eğitim gören öğrenciler ve ailelerinin hedef kitlesi olduğu “Espor Okuryazarlığı” eğitimlerine başlandı.

Espor okuryazarlığı eğitim programı ile üniversitelerin farklı disiplinlerinden oluşan bir grup akademisyen ve uzman eşliğinde üzerinde çalışılan müfredat sonucunda espor literatürünün aileleri ve gençleri doğrudan ilgilendiren “espor, esporun geleceği, dijital okuryazarlık, spor teknolojileri, sosyal medya ve girişimcilik” temalı başlıklar ile çevrimiçi eğitimler gerçekleştirilmektedir.

Espor Okuryazarlığı Eğitimleri Başladı

Espor Okuryazarlığı eğitimlerinde lise seviyesinde eğitim gösteren okulların öncelikli olduğunu belirten Merkez Araştırmacısı Yasin Nuri ÇAKIR, “Bu program ile espor kavramını aileler ile buluşturmayı hedefliyoruz. Büyüyen bir ekosistemin, ailelerden bağımsız bir biçimde büyümesini sürdüremeyeceğine inandığımız için, alanlarında uzman kişiler ile bu eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimlerin en önemli özelliği ise isteyen liselerimize ailelerinde katılması şartıyla tamamen sosyal sorumluluk bilinci kapsamında verilmesidir.” dedi

Espor literatürü ile ilişkisi olan her kavramı ele almaya çalıştığımız hedef kitlemizin başta aileler ve gençler olduğu eğitiö programımız tamamen bilimsel müfredatlar üzerinden gerçekleşmektedir. Projenin geri dönüşleri, espor ekosistemi sürdürülebilirliği açısından önem arz etmektedir. Espor farkındalığının bilim ile buluşturulmasının sağlanacağı projemizden faydalı sonuçların çıkacağından eminiz.

Esporun sürdürülebilir bir ekosistem oluşturabilmesi amacıyla yürütülen eğitimlerde, espor sektörünün yakından tanıdığı Simge Erdoğan ve Burak Çevik de destek vererek aileler ile buluşmaktadır. Hado Türkiye ve The Academys’de eğitim programlarımızda Araştırma Merkezimizin çözüm ortağı olarak yer almaktadır.

espor.bandirma.edu.tr

son yazılar

En iyi yarış oyunları

Yarış tutkunları için unutulmaz bir deneyim için en iyi yarış oyunları listesi hazırladık. Hız ve…

8 saat ago

WRC 10 Duyuruldu

KT Racing tarafından geliştirilen WRC 10 duyuruldu. PC ve konsol için çıkış yapacak WRC 10…

1 gün ago

pAura VALORANT Ayarları

İspanya merkezli Avrupa'nın en önemli takımlarından Team Heretics'in başarılı oyuncusu pAura VALORANT ayarları. Temsilcimizin oyun…

3 gün ago

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri

Strateji oyunlarının en popüleri Age of Empires serisinin yeni oyunu Age of Empires 4'ün sistem…

4 gün ago

Flashpoint Sezon 3, RMR Turnuvası Olacak

Flashpoint sezon 3, Avrupa için RMR turnuvası olacak. 16 Takımın mücadele edeceği turnuva çok yakında…

5 gün ago

AsLanM4shadoW VALORANT ayarları

VCT Challengers'ta mücadele eden BBL Esports'un oyuncularından AsLanM4shadoW'un VALORANT ayarları. Ali Osman "AsLanM4shadoW" Balta crosshair…

1 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.