Blindspot 5. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Blindspot geri döndü. Geçtiğimiz günlerde yeni sezonun ilk bölümü yayınlandı. Blindspot 5. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Sezon finalinin son sahnesile bölüme başlıyoruz. Hatırlarsanız ekibimiz kaçak durumdaydı ve bir kulübede kalıyorlardı. Reade ve Tasha yaşananların ardından birlikte olmaya başlamışlardı ta ki FBI kapıyı çalana kadar. Yeni direktör ekibi öldürmekte kararlıydı ve insansız hava aracı ile ekibin kaldığı kulübeyi bombaladı. Bu olayın hemen öncesinde Patterson’ın yerini alan Afreen ekibi bulduğunu direktör yardımcısı Weitz’e söylemiş ve eline bir kağıt tuturmuştu. New York’un en gözde mekanlarından Times Square’da ki dev ekranlarda Jane’in dövmelerinden biri belirir. Bombalama olayından sağ kurtulan ekipten aylardır hiçbir iz yokken direktör Madeline onları bulmak konusunda oldukça ısrarlı. Güvenlikleri için ekibin dağıldığını ancak Times Square’da ki dövme olayından sonra ekibin tekrar bir araya geldiğini görüyoruz. Ama bir kişi eksik. Jane, Patterson ve Tasha burada peki ya Reade ? Patterson daha az kaynak ile yine elinden geleni yapıp dövmeyi çözüyor ve CIA’in Rich Dotcom’u tuttuğu gizli yer ile ilgili bir mesajı çözüyor. CIA’in geveze Rich’i Kuzey Kore’ye (Rich, Kuzey Kore’de pek sevilmiyor) teslim edeceğini öğrenen ekip onu oradan kurtarmak için güçlerini birleştiriyor. Tam bu noktada bir amanlar CIA ajanı olan Tasha, Rich’in tutulduğu yer ile ilgili bildiklerini paylaşıyor. Afreen ve Weitz ekip için güçlerini birleştirmiş.

Blindspot 5. Sezon 1. Bölüm

Times Square olayını birbirlerinin yaptığını sanıyorlar fakat durum öyle değil yeni bir oyuncumuz var. Ekibin Rich’i kaçırmak için planlara ihtiyacı var ve bu planları dans edip sağa sola ateş eden Sho Akhtar’dan alacaklar. Sho’ya ziyarete giden Jane ve Kurt, Sho’nun tek isteği olan yüzünün yarısı yanmış manyak bir CIA ajanını öldürmeleri. Afreen dövmeyi çoktan çözmüş ancak Rich’in kurtarılması için vakit kazanmak isterken Madeline laboratuvar’ın başına yeni birini getirecek iken Afreen mecburen bildiklerinin bir kısmını Madeline ile paylaşmak zorunda kalmıştır. Bilgilerin bir kısmı doğru ve böylece kontrol FBI’ın içindeki küçük ekibimizde. Tekne’ye hızlı bir giriş yapan Weller, Rich’i kurtarır fakat Sho’nun yaralı yüzün öldüğüne ikna olması için ona ikna olabileceği bir şey götürmelidir. Yediği kazıklardan sonra birazcık akıllanan Sho, Kurt’un getirdiği kesik elden parmak izlerini doğruluyor. Bu sırada Madeline yine boş durmuyor tabi kadın ekibi yok etmekte kararlı. Paralı askerler ile anlaşmış ve kontrolü onlara vermiş durumda. Reade’in yokluğunu fark eden Rich onun saldırıda öldüğünü öğreniyor. Hatırlarsanız Afreen ekibi bulduğunu söyleyip Weitz’e kağıt vermişti. Hava saldırısından haberdar olan Weitz gizlice ekibi uyarmış ve onları kurtarmaya çalışmıştı. Fakat yerler bir olan kulübede Reade, Tasha için kendini feda etti. Şeytan kadın Madeline pis işlerini Weitz’in imzasıyla yapıyor ve yapmaya devam edecek gibi duruyor. Ofis artık paralı askerlerin kontrolünde Afreen ve Weitz bu durumda ne yapacak ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Rich’i de kurtaran ekip ise yeni sığınaklarında tekrar bir araya geliyor ve tüm ekipmanları burada kurmaya başlıyor. 5’nci ve son sezon onayını alan Blindspot her hafta yeni bölümüyle ekranlarımızda olacak.

Yorumlar

son yazılar

En iyi ücretsiz VPN servisleri 2021

İnternetinizde ki sınırları ortan kaldırmak istiyor ve hangi VPN servisini kullanacağınızı bilmiyorsanız En iyi ücretsiz…

5 saat ago

Peaky Blinders 6. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

BBC'nin sevilen dizisi Peaky Blinders 6. Sezon ne zaman çıkacak? Final yapacağı bilinen dizinin hayranları…

5 saat ago

John Wick spin-off’u The Continental’in detayları belli oldu

John Wick film serisinin spin-off'u The Continental dizisinden yeni detaylar belli oldu. Dizi için ayrılan…

19 saat ago

En Çok Kazanan PUBG Takımları

Eskisi kadar popüler olmasa da PUBG arenasında pek çok etkinlik düzenlendi. Güncel verilerle arenanın en…

2 hafta ago

En Çok Kazanan PUBG Oyuncuları

Eskisi kadar popüler olmasa da PUBG arenasında pek çok etkinlik düzenlendi. Güncel verilerle arenanın en…

2 hafta ago

IMDb’ye Göre En İyi 10 Pixar Filmi

Disney'in sahibi olduğu animasyon film şirketi Pixar, benzersiz yapımlara imza atmaya devam ediyor. IMDB'ye göre…

3 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.