Deadpool (2016) İnceleme

12 Şubat tarihinde vizyona giren Deadpool filmi oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Herkesin neredeyse dört gözle beklediği bu film, şimdiden oldukça fazla hayran kitlesine ulaştı. Çizgi karakterden filme uyarlanan kırmızı taytlı adamı sonunda film perdelerinde görmek, çizgi karakterine haran olanların da hayalini gerçekleştirmiş oldu diyebiliriz. Ryan Reynolds’unda oldukça iyi oyunculuğu sayesinde film kendini göstermiş demek yalan olmaz. Filmlerde ki en önemli kısım da; oyuncuların oynadıkları rolü sanki kendi hayatlarından bir parçaymış gibi yaşamaları. Ryan Reynolds bunu büyük bir özveri ile başarmış. Filmin beklentisi çok yüksekti. Nitekim bunu çok az bir sürede de olsa gerçekleştirdiğini görüyoruz. Tim Millerin yönetmenlik koltuğuna oturduğu bu filmde, işinin en iyisini yapmayı hedeflemiş gibi bir hali var. O halde biraz filmden bahsetmek gerekiyor. Deadpool film incelemesini yapmak, siz okuduktan sonra filmi izleme isteğinizi uyandıracak.

Filmde en fazla sizin dikkatinizi çeken şey; 4. duvarı yıkma olayı olacak. Filmi izlerken bu Bu koolayı diğer olaylarla harmanlanmış olarak göreceğinize şüphem yok. Öyle güzel bir kalitede ilerliyor ki film tıpkı çizgi romanlar da olan havaya kapılıyorsunuz. Her türlü duyguya kapılabilirsiniz. Genellikle filmlerde bir veya iki konu üzerinden gidilirken Deadpoolda birçok konuya değinilmiş. Her birini dikkatli bakınca anlayacaksınız diye bir şey yok. Çünkü hepsi çok belirgin şekilde karşımıza çıkıyor bile diyebiliriz. Film açısından baktığımız zaman sanki sadece yetişkinler izleyebilir gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Ama aslında filmin içeriğinde sanıldığı gibi bir şey yok, kalbi hala on yaşında bir çocuk bile izleyebilir. Filmde neredeyse tutarlı bir kabalık var denilebilir. Ama kimse bundan rahatsız olmuş değil açıkcası.

Filmin senaryosundan bahsetmeye aslında pek de gerek yok. Çünkü oldukça akıcı ve yerinde denecek kadar mükemmel bir senaryo çıkmış ortaya. Deadpool kahramanı filmde o kadar iyi yansıtılmış ki, gerçek hayatta bile bu karakter ve kahramanla örtüşebilecek raddeye gelmiş demek yalan olmayacaktır. Özellikle 4. duvarı duvarı kırdığı anlarda çok fazla eğleneceksiniz. Yönetmen ayrıntıları büyük bir titizlikle yerine getirmiş, oda arkadaşı olan Blind Al bile filmde yer alışından bunu anlayabiliyoruz. Colossus ile olan diyalogları o kadar iyi ki; tekrar tekrar bu sahnelere dönmek isteyeceğinize eminim. Filmi ilk izlediğiniz de belkide göremediğiniz birçok karakteri ikinci kez izlediğinizde göreceksiniz. O kadar geniş bir ekiple çalışılmış ki; pek de şaşırılacak bir durum değil bu. Filmde ki kötü karakterler gerçekten yerli yerindeydi. Herkes tam oturaklı olarak işini yapmışa benziyordu, hatta benziyordu demek bile az kalır gayet öyleydi. Her ne kadar mizah konusu biraz argoya ve bel altına kaçmış olsa bile, hiç sizi rahatsız eden bir biçimi olmuyor. Hatta garip bir şekilde beğenerek ve gülerek izliyorsunuz. Bu da mizahın ne kadar kaliteli bir şekilde ortaya çıktığını göstermeye yetiyor. Aynı zamanda belli başlı sahnelerde mizahın şiddetle de karıştığı gözümüze çarpıyor. Hatta bu şiddetlerden ortaya kan döküldüğü zamanlar bile olmuyor değil. Konu Deadpool olunca bizi pek de rahatsız etmiyor aslında. O yüzden keyifle izleniyor.

Bahsetmemiz gereken ufak tefek eksiklerde mevcut Deadpool hakkında. Filmde Deadpool seyirci ile konuştu ama kafasının içindeki benlikler hiç bir şekilde filmde gözümüze çarpmadı. Bu da geri dönüş olarak eksiye sürükledi diyebiliriz. Elbette büyük paralar harcanmıştır, bu kabul görülen bir şey. Ama bana bazı anlarda sanki çok eksikmiş gibi geldi nedense. Bunu bariz bir şekilde göremeyebilirsiniz, biraz dikkatli izlediğiniz zaman anlayacaksınız.

Oldukça merakla beklenen Deadpool artık vizyonda. Herkesin merakla beklediği ve büyük bir hayranlıkla izlediği film hayliyle büyük bir beğeni toplayarak beklentileri karşılamış gözüküyor. Size tavsiyem muhakkak filmin sonuna kadar beklemeniz olacaktır. Deadpool acaba başka bir filmle devam edecek mi, yoksa son mu bulacak cevabını orada göreceksiniz. Bu bakımdan son ana kadar heyecanlı bir bekleyiş içinde olmanız gayet mümkün. Sonucuna baktığımız zaman; en iyi çizgi roman uyarlaması olmuş diyebiliriz. Bol aksiyonlu, bol maceralı bu film şimdiden herkesi etkisi altından bırakmayı başardı.

2016 yapımı Deadpool filmini beğendiniz mi? Dilerseniz yorum kısmından puan verebilir ve düşüncelerinizi yorumunuzda belirtebilirsiniz.

Deadpool 2016 inceleme

son yazılar

Binance Crypto WODL Cevapları

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Crypto WODL etkinliği ile kullanıcılarına 30 bin $…

1 hafta ago

Wordle Türkçe 17 Temmuz Kelimesi

Wordle Türkçe, Şubat ayında 2.5 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı. Türkiye'nin en başarılı ili ise Kayseri…

4 hafta ago

Wordle Türkçe 15 Temmuz Kelimesi

Wordle Türkçe, Şubat ayında 2.5 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı. Türkiye'nin en başarılı ili ise Kayseri…

4 hafta ago

Roblox Vehicle Legends Kodları

Roblox Vehicle Legends kodları, nakit ve kredi gibi birden fazla oyun içi öğe almak için…

4 hafta ago

Wordle Türkçe 13 Temmuz Kelimesi

Wordle Türkçe, Şubat ayında 2.5 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı. Türkiye'nin en başarılı ili ise Kayseri…

1 ay ago

Wordle Türkçe 17 Mayıs Kelimesi

Wordle Türkçe, Şubat ayında 2.5 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı. Türkiye'nin en başarılı ili ise Kayseri…

3 ay ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.