Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı

The Mandalorian ve Wandavision gibi popüler yapımlara ev sahipliği yapan Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı. Disney Plus 4 yıllık hedefine 14 ayda ulaştı.

Disney Plus birinci çeyrek raporunda dünya çapında 94.9 milyon abonesi olduğunu duyurdu. Bir rekora imza atan Disney Plus’ın bazı rakiplerine fark atmış durumda. Platformun rakiplerinden Hulu’nun 39.4 milyon abonesi bulunuyor. Aralık 2020 verilerinde mevcut abone sayısını 86 milyon olarak açıklayan Disney Plus, The Mandalorian ikinci sezonu ve WandaVision dizisi ile önemli ölçüde abone kazanmış.

Açıklanan bu rakam Disney’in 4 yıllık hedefine sadece 14 ayda ulaştığını ortaya koyuyor. Bu artışı göz önünde bulundurarak şirket 2024 yılına kadar 260 milyon aboneye ulaşma hedefini koymuş durumda.

Disney Plus abonelik ücreti artabilir

The Verge’nin haberine göre şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde fiyat artışına gitmeye hazırlanıyor. Şirketin 26 Mart’tan itibaren aylık abone ücretini 7,99 dolar yıllık abone ücretini ise 79,99 dolar olarak güncelleyeceği belirtildi.

Disney Plus Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Disney Plus 14 ayda hedeflenen abone sayısına ulaştı ancak halen birçok ülkeye hizmet verilmiyor. Bu ülkeler arasında Türkiye’de yerini alıyor. Geçtiğimiz haftalarda Disney Plus’ın bir toplantı gerçekleştireceği ve Doğu Avrupa ülkelerine açılabileceği konuşulmuştu. 23 Şubat’ta gerçekleşecek toplantı ile Disney Plus Türkiye’de hizmete girebilir.

Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı

Sinema haberleri için wuudia’yı takip etmeye devam edin.

son yazılar

BLAST Premier Fall Finals LAN olarak oynanacak

CS:GO turnuva organizatörü BLAST Premier, Fall Finals'in23-28 Kasım'da LAN olarak oynanacağını duyurdu. Turnuva 12.000 izleyicinin…

3 saat ago

VALORANT Ajan 16 Hakkında Her Şey

Valorant'ın merakla beklenen 3. Bölümüne sayılı günler kala yeni Ajan 16 hakkında bilinen her şeyi…

1 gün ago

VALORANT iade nasıl yapılır?

Riot Games, düzenli olarak VALORANT'a kozmetik içerikler getirmeye devam ediyor. Satın aldığınız VALORANT'ta skin veya…

5 gün ago

VALORANT Şenlik Kartları Nasıl Alınır?

Riot Games, Onur haftası kutlamaları için VALORANT'a şenlik kartlarını ekledi. Adım adım VALORANT şenlik kartları…

2 hafta ago

Biomutant Yükseltme Tezgahı

Biomutant'ta silahlarınızı ve zırhınızı yükseltmek için yükseltme tezgahı bulmalısınız. Biomutant yükseltme tezgahı yerlerini ve nasıl…

2 hafta ago

VALORANT Duality Kart Nasıl Alınır?

Dün oynanan final karşılaşmaları sırasında VALORANT geliştirici ekibi Duality (yansımalar) kartını tanıttı. VALORANT Duality kartına…

2 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.