IMDb’ye Göre En İyi 10 Pixar Filmi

Disney’in sahibi olduğu animasyon film şirketi Pixar, benzersiz yapımlara imza atmaya devam ediyor. IMDB’ye göre en İyi 10 Pixar filmi listesi hazırladık.

1979 yılında kurulan Pixar, 2006 yılında Steve Jobs’un şirketi satmasıyla Disney alt kuruluşu haline geldi. Dünya’nın en iyi animasyon filmi şirketleri listesinde başı çeken Pixar, filmleriyle her yaştan insanı ekranlara kilitliyor. Birçoğunu tekrar tekrar izlediğimiz en iyi 10 Pixar filmini listeledik.

İyi Bir Dinozor (2015)

IMDb: 6.7

“dinozorların nesli tükenmeseydi ne olurdu?”

İyi Bir Dinozor, Arlo adındaki dev otobur Apatosaurus türündeki bir dinozorun hikayesini ele alıyor. İyi kalpli Arlo, bazı terslikler yüzünden ailesinden ayrı düşerek kendini bir yolculuğun ortasına bulur. Yolculukta bir insanla arkadaş olur ve yeni maceralara yelken açar.

en iyi 10 pixar filmi iyi bir dinazor

Cesur (2012)

IMDb: 7.1

Kraliçe Elinor’un kızı Merida, okçuluk konusunda çok yetenekli bir prensestir. Laf dinlemeyen prenses Merida aldığı kararlar ile krallığın düzenini bozar. Prenses olanları düzeltmek için gerçeklerle yüzleşecektir.

en iyi 10 pixar filmi cesur

Hadi Gidelim (2020)

IMDb: 7.5

Küçük yaşta babalarını kaybeden iki elf kardeşin hikayesine odaklanan Hadi Gidelim, IMDB’de Pixar’ın en iyi filmleri arasında yer alıyor.

en iyi 10 pixar filmi hadi gidelim

Ratatuy (2007)

IMDb: 8

Yemek düşkünü olan fare Remy, aşçı olma hayaliyle yaşamaktadır. Hayallerinin peşinden koşan Remy, Şef Guasteu’ya ulaşmak için Paris’in yolunu tutmuştur.

en iyi 10 pixar filmi Ratatuy

Bir Böceğin Yaşamı (1998)

IMDb: 7.2

Son derece çalışkan olan karıncalar, Karınca Adası’nda zorlu bir kışı geçirmek için hazırlıklarını yaparlar. Hooper isimli kötü kalpli çekirgenin önderlik ettiği çekirge sürüsü, karıncalardan haraç kesmekte ve onların yiyeceklerinin bir kısmına el koymaktadır. Ancak bu kez çekirgeler bir direnişle karşılaşacaklardır.

En Iyi 10 Pixar Filmi Bir Bocegin Yasami

Wall-E (2008)

IMDb: 8.4

Günümüzden çok uzakta geçen Wall-E, Pixar’ın en beğenilen filmleri arasında yerini alıyor. Kirliliğin sebep oldukları yüzünden insanlar Dünya’yı terk ederek başka bir gezegene yerleşmişlerdir. Çöplerle dolu dünyayı ise temizleme görevi Wall-E’ye verilmiştir. Kendine çöplerden bir dünya yaratan Wall-E’nin yaşamı Eve’nin gelmesiyle değişir.

En İyi 10 Pixar Filmi Wall-E

Soul (2020)

IMDb: 8.1

Disney+ platformunda yayınlanan Soul, 2020’de en beğenilen filmler arasındaydı. Jazz piyanisti olmanın hayalini kuran Joe Gardner, New York sokaklarında gezerken hiç beklemediği bir anda kendini Dünya’dan çok uzakta bulur.

IMDb’ye Göre En İyi 10 Pixar Filmi

Ters Yüz – Inside Out (2015)

IMDb: 8.1

Babası San Francisco’da işe başlayan Riley’in hayatı aniden değişiverir. Riley; yeni okuluna, yeni arkadaşlarına alışmakta zorlanır.

En İyi 10 Pixar Filmi Ters Yüz

Coco (2017)

IMDb: 8.4

12 yaşında Meksikalı bir çocuk olan Miguel, gitarist Ernesto de la Cruz’a hayrandır. Ancak gitarist hayatını kaybettiği için onunla hiç tanışma fırsatı bulamayan Miguel, Cruz’un gitarını bulur. Gitarı çalmaya başlayan çocuğun dünyası bir anda değişecektir.

En İyi 10 Pixar Filmi coco

Yukarı Bak (2009)

IMDb: 8.2

En Iyi 10 Pixar Filmi up

güncel sinema haberleri için wuudia’yı takip etmeye devam edin.

son yazılar

Roblox Promo Kodları Eylül 2021

Sevilen oyun platformunda birçok özel eşyaya sahip olabileceğiniz Roblox promo kodları Eylül 2021 güncel listesini…

1 hafta ago

Gambit Esports, HyperX ile ortaklığını duyurdu

Rusya merkezli espor organizasyonu Gambit Esports, HyperX ile ortaklığınu duyurdu. Anlaşma çerçevesinde hayran buluşması ve…

1 hafta ago

Into the Night 3.sezon ne zaman yayınlanacak?

Netflix'in bilimkurgu dizisi Into The Night'ın ikinci sezonu yayınlandı. Peki Into the Night 3.sezon ne…

1 hafta ago

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Ubisoft'un sevilen serisinin yeni oyunu Far Cry 6'nın sistem gereksinimleri açıklandı. 2021'in en çok merak…

2 hafta ago

cNed VALORANT Ayarları

Avrupa merkezli espor organizasyonu Acend'in yıldız oyuncusu cNed'in VALORANT ayarları. Avrupa'nın en iyi ikinci takımı…

2 hafta ago

ESA Open Fire All Stars’ta Büyük Final Belli Oldu

Türkiye'deki 8 büyük VALORANT takımının katıldığı ESA Open Fire All Stars'ta finalistler belli oldu! Grup aşaması…

2 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.