Kategori: ESpor Haberleri

Riot, Valorant Şampiyonlar Turu’nu Duyurdu

Riot Games‘in taktik FPS oyunu Valorant’ın 2021 yılı Espor etkinliği Valorant Şampiyonlar Turu az önce resmi olarak duyuruldu.

Son günlerin en popüler oyunu olmayı başaran Valorant’ın espor sahnesindeki yeri artmaya devam ediyor. Riot Games az önce resmi olaran Valorant Şampiyonlar Turu 2021’in duyurusunu yaptı. 2021 yılında oyuncular Valorant Şampiyonlar Turu’nda hem bölgesel hem de uluslararası turnuvalarda mücadele etmeye devam edecek. Riot Games, Red Bull ve Secretlab işbirliğinde, VŞT’de Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar olmak üzere üç farklı turnuva aşaması olacak.

Riot, Valorant Şampiyonlar Turu’nu Duyurdu

Riot, Valorant Şampiyonlar Turu’nu Duyurdu

  • Challengers (Öncüler) : Etkinlikler bölgesel rekabet odaklı olacak ve hem Riot hem de üst düzey turnuvalar düzenleyen ortak organizatörler tarafından düzenlenecek.
  • Masters (Ustalar): Challengers (Öncüler) kıyasla etkinlikler daha büyük ve daha kapsamlı olacak ayrıca Masters etkinlikleri yılda sadece üç kere düzenlenecek.
  • Champions (Şampiyonlar): Şampiyonlar etkinliği sezonun en büyük ve son etkinliği olacak. İki hafta sürecek bu turnuvada, tüm dünyanın en iyi 16 takımı mücadele edecek ve galip gelen takım küresel anlamda ilk VALORANT Şampiyonu unvanını kazanacak.

Valorant Şampiyonlar Turu Zaman Çizelgesi

Valorant Şampiyonlar Turu Zaman Çizelgesi

2021 yılı süresince Öncüler ve Ustalar etkinliklerini barındıran üç farklı aşamada, takımların puan toplamak ve Şampiyonlar aşamasına yükselebilmek için birden fazla fırsatı olacak.

Valorant Şampiyonlar Turu Öncüler Formatı

Valorant Şampiyonlar Turu Öncüler Formatı

Valorant Şampiyonlar Turu 2021 sezonu Ocak ayının sonunda Öncüler etkinliği ile tüm dünyada başlayacak. Altı hafta sürecek etkinlikte üç turnuvada ve bir final etkinliği düzenlenecek. Her turnuvada, açık elemelerdeki performanslarıyla katılmaya hak kazanan sekizer takım kıyasıya mücadele edecek. Öncüler Finali turnuvasında finale adını yazdırmaya hak kazanmış en iyi sekiz takım yarışacak. Kazanan takımlar ödüllerin sahibi olacak ve Ustalar etkinliğinde yer alma hakkı kazanacak.

Valorant Şampiyonlar Turu Şampiyonlar Formatı

Valorant Şampiyonlar Turu Şampiyonlar Formatı

Uluslararası Ustalar etkinlikleri, küresel rekabete sahne olacak ve dünyanın dört bir yanından takımlara yer verilecek. Toplam 16 takım, ödüller ve onları yıl sonundaki Şampiyonlar turnuvasına taşıyacak puanlar için mücadele edecek. Ayrıca yılın son Ustalar etkinliğini kazanan takım, otomatik olarak Şampiyonlar etkinliğine katılmaya hak kazanacak ve kendi bölgeleri için etkinlikte ilave bir takım kotası açılmasını sağlamış olacak. Ustalar etkinlikleriyle ilgili puan dağılımı ve ödüllere dair çeşitli detaylar, ileri bir tarihte paylaşılacak.

Üçüncü Ustalar etkinliğinin ardından bir dizi Son Şans Elemesi düzenlenerek, takımlara Şampiyonlar etkinliğinde yarışabilmeleri için son bir şans verilecek. Toplamda dört tane Son Şans Elemesi düzenlenerek her kıtadan birer takıma daha Şampiyonlar etkinliğine katılma fırsatı verikecek. İki hafta sürecek bu harika etkinlikte dünyanın dört bir yanından gelen en iyi 16 takım mücadele edecek.

Espor haberleri için bizi takip etmeye devam edin.

son yazılar

ESA Open Fire All Stars Ertelendi

ESA Open Fire All Stars'a katılacak 8 takımın 3'ünde COVID semptomlarının görülmesi 2 oyuncuya COVID…

10 saat ago

125.000 TL Ödüllü ESA Open Fire All Stars Başlıyor!

Türkiye'deki 8 büyük VALORANT takımının katılacağı ESA Open Fire All Stars 2-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. 2-3-4-5-6…

21 saat ago

Fortnite Plazma Topu nerede bulunur?

7. Sezon ile Fortnite'a plazma topu adında yepyeni bir silah eklendi. Geniş alanları yok edebileceğiniz…

6 gün ago

ESL, Gaming Channel ortaklığı ile İsrail pazarına giriyor

Dünya'nın en büyük espor turnuva organizatörü ESL, The Gamig Channel ortaklığı ile İsrail pazarına giriyor.…

6 gün ago

Upgrade Benzeri En iyi Filmler

Son yılların başarılı bilim kurgu filmi Upgrade'i sevenlere Upgrade benzeri en iyi filmler listesi hazırladık.…

6 gün ago

En iyi ücretsiz VPN servisleri 2021

İnternetinizde ki sınırları ortan kaldırmak istiyor ve hangi VPN servisini kullanacağınızı bilmiyorsanız En iyi ücretsiz…

1 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.