Team Vitality 14 Milyon Euro Yatırım Aldı

Fransa merkezli Espor kuruluşu Team Vitality espor girişim fonu Rewired.GG‘den 14 Milyon Euro yatırım alarak Paris’de yeni merkezini açtı.

Rewired.GG, Espor’un küresel gelişimine katkıda bulunmak için kurulmuş 50 Milyon Euro’luk bir girişim fonudur. Team Vitality, Kasım 2018’de yine aynı kuruluştan 20 milyon euro almış ve şimdiki 14 milyon euro’luk yatırım ile birlikte toplamda 34 milyon euro yatırım almış oldu.

Bu yatırım ile birlikte Team Vitality Paris’de açtığı 10.700 metrekarelik yeni merkezini de duyurdu. Halka açık olan bu üç katlı merkez içerisinde gaming house, yayın kabini, içerik stüdyosu, WebTV stüdyosu ve ofisler barındırıyor.

Team Vitality CEO’su Nicolas Maurer, konu ile ilgili şu açıklamada bulundu.

Team Vitality’e 2013 yılında 10 bin euro ile başladık. Kasım 2018’de yapılan 20 milyon avroluk ilk yatırımın ardından Rewired.GG tarafından daha fazla destek alınması, sadece ekibin gücünün bir kanıtı değil, aynı zamanda sektörün büyümesi hakkında da bir yorum. Bu yatırım, Team Vitality’i global bir espor markasına dönüştürmeye devam edecek. V for Victory’i sürdürmeye devam ettikçe gelecekteki kazançlarımızla ilgili daha fazla güncelleme yapmayı dört gözle bekliyoruz.

Konuyla ilgili Rewired.GG Baş Müdürü Amit Jain’de açıklamada bulundu.

Yüzlerce milyona hızla büyüyen bir izleyici kitlesi olan herhangi bir sektör, son derece heyecan verici ve esports istisna değildir. Mevcut spor alanlarının teknoloji sektöründe daha önce birçok kez eğilimini gördük: ilk önce gözbebeklerinin sayısı katlanarak artıyor, sonra para kazanma daha sonra geliyor. Esports’un bugün dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biri olduğuna inanıyoruz ve Team Vitality gibi ekiplerin başarısı bu pazarda büyüme için gerçek bir fırsat olduğunu gösteriyor. Dünyanın ilk milyar dolarlık espor takımlarından birini kurmaya gidiyoruz

son yazılar

VALORANT Mobile Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

Resmi olarak duyurulmasa da VALORANT Mobile ön kayıt süreci başlamış olabilir. Adım adım VALORANT Mobile…

9 saat ago

Free Fire Redeem Kodları Mayıs 2021

Mayıs 2021 Free Fire Redeem Kodları dağıtılmaya başlandı. En çok oynanan Battle Royale oyunları arasında…

1 hafta ago

MSI 2021 Hakkında Her Şey: Format, Takımlar

İzlanda Reykjavik'te gerçekleşecek MSI 2021 hakkında her şey: Format, takımlar, gruplar ve izleyici ödülleri. MSI…

1 hafta ago

Ak Parti Gençlik Kolları Espor Turnuvası Düzenliyor

AK Parti Gençlik Kolları 4 oyunda AK Gençlik Espor Turnuvası düzenliyor. 45 bin TL ödül…

1 hafta ago

BITKRAFT Ventures, Delphi Digital ile İşbirliği Yapacak

Espor risk sermayesi şirketi BITKRAFT Ventures, blockchain danışmanlık firması Delphi Digital ile işbirliği yapacak. BITKRAFT…

1 hafta ago

Intel ve ESL ortaklıklarını uzattı

20 yıldır ortak olan espor organizasyon şirketi ESL ve teknoloji devi Intel ortaklıklarını 3 yıl…

1 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.