Yeni Başlayanlar İçin Valheim Rehberi

Rekorlar kırmış erken erişim Viking hayatta kalma oyunu Valheim’a yeni başlayanlar için Valheim rehberi hazırladık. Valheim’da Viking dünyasına adım atıyoruz.

Valheim Rehberi

Terkedilmiş evler

İlk başta barınmak için bir yere ihtiyacınız olacak. Çevrede birçok terkedilmiş barınak bulacaksınız. İlk aşamada orada ateş yakarak geceyi geçirebilirsiniz. Evinizde bir çalışma tezgahına ihtiyacınız olacak. Çalışma tezgahınızı kurup evinizi inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Terkedilmiş evleri etrafınızda çokça göreceksiniz. Bu evleri parçalayarak ahşap ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu evleri sökmek için baltanızla vakit kaybetmeyin. Onun yerine çalışma tezgahı yerleştirip bu süreci oldukça hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Valheim Rehberi

Yatak İnşa Et

Oyunda yatağın önemi çok büyük. Çünkü spawn bölgesi olarak görev görüyor. Eğer bir yatağınız olmaz ise her öldüğünüzde oyuna ilk girdiğiniz yerde spawn olacaksınız. Yatak inşa edebilmek için yalnızca sadece sekiz oduna ihtiyacınız var.

Bulduğunuz her şeyi toplayın

Valheim dünyasında bulduğunuz eşyaları toplamaktan çekinmeyin. Oyunun ilerleyişi için bu durum çok önemli. Üretim ağınızı genişletebilmek için her şeye en azından bir kez sahip olmanız gerekiyor.

Öğeler Nasıl Onarılır

Evinizi inşa edip çalışma tezgahınızı kurduğunuz zaman artık ögelerinizi tamir edebileceksiniz. Menünüz solunda bulunan çekiç ikonuna tıklayıp onarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aç kalmayın

Sağlık ve dayanıklılık karın tokluğuyla doğru orantılı olarak ilerliyor. Oyunda geyik, domuz avlayabilir ve mantar gibi diğer yiyecek çeşitleri ile karnınızı doyurabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir şey var. Her yiyecek sağlığınız üzerinde farklı etkiye sahip.

Valheim sistem gereksinimleri

Valheim hileleri

son yazılar

En iyi yarış oyunları

Yarış tutkunları için unutulmaz bir deneyim için en iyi yarış oyunları listesi hazırladık. Hız ve…

6 saat ago

WRC 10 Duyuruldu

KT Racing tarafından geliştirilen WRC 10 duyuruldu. PC ve konsol için çıkış yapacak WRC 10…

1 gün ago

pAura VALORANT Ayarları

İspanya merkezli Avrupa'nın en önemli takımlarından Team Heretics'in başarılı oyuncusu pAura VALORANT ayarları. Temsilcimizin oyun…

3 gün ago

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri

Strateji oyunlarının en popüleri Age of Empires serisinin yeni oyunu Age of Empires 4'ün sistem…

4 gün ago

Flashpoint Sezon 3, RMR Turnuvası Olacak

Flashpoint sezon 3, Avrupa için RMR turnuvası olacak. 16 Takımın mücadele edeceği turnuva çok yakında…

5 gün ago

AsLanM4shadoW VALORANT ayarları

VCT Challengers'ta mücadele eden BBL Esports'un oyuncularından AsLanM4shadoW'un VALORANT ayarları. Ali Osman "AsLanM4shadoW" Balta crosshair…

1 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.