VALORANT Astra Nasıl Oynanır?

VALORANT’ın yeni kontrol uzmanı ajanı Astra nihayet oyuna eklendi. VALORANT Astra nasıl oynanır, VALORANT Astra yetenekleri neler kısaca anlattım.

Bu sabah gelen güncelleme ile oyna dördüncü kontrol uzmanı ajanımız Astra eklendi. Tanıtım videosunu izleyen birçok oyuncu ajanın karmaşık olduğunu düşündü. Yeni ajan Astra taktiksel oynayan oyuncuların vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.

VALORANT Astra yetenekleri

Tanıtım videosundan gördüğümüz kadarıyla Astra’nın sersemletme, yerçekimi ve duman bulutu gibi yetenekleri

Yerçekimi kuyusu (C)

Yerçekimi Kuyusu oluşturmak için bir Yıldızı etkinleştirin. Bölgede bulunan oyuncular, patlamadan önce merkeze doğru çekilir ve bu da tüm oyuncuları kırılgan hale getirir.

VALORANT Astra yetenekleri

Nova Darbesi (Q)

Nova Nabzını patlatmak için bir yıldızı etkinleştirin. Nova Nabız kısa bir süre şarj olur ve ardından saldırarak bölgesindeki tüm oyuncuları sarsar.

Nebula (E)

Bir Nebula yani dumana dönüştürmek için bir yıldızı etkinleştirin.

Disiplin (F)

Bir Yıldızı Dağıtmak için Yıldız üzerinde F tuşunu kullanın, bir gecikmeden sonra yıldızı yeni bir konuma yerleştirmek için geri getirin. Dağılma, geri dönmeden önce Yıldız’ın bulunduğu yerde kısa süreliğine sahte bir Bulutsu oluşturur.

Astral form / Kozmik Bölme (X)

Yıldızları birincil ateşle yerleştirebileceğiniz Astral Forma girmek için etkinleştirin. Yıldızlar daha sonra yeniden etkinleştirilebilir ve onları Nova Darbesi, Nebula veya Yerçekimi Kuyusuna dönüştürür.

Kozmik bölünme yüklendiğinde, onu nişan almaya başlamak için Astral Formdaki ikincil ateşi kullanın, ardından iki konum seçmek için birincil ateşi kullanın. Sonsuz bir kozmik bölünme, seçtiğiniz iki noktayı birbirine bağlar. Kozmik bölme, mermileri engeller ve sesi büyük ölçüde azaltır.

VALORANT Astra Nasıl Oynanır?

Astra’nın oyun metasındaki yeri, ekibinin kendi avantajlarına göre bir dizi hileyi kullanabilmesini sağlıyor. Düşmanın rotasyonunu engelleyerek takımının hızlı saldırıya geçmesinde önemli bir role sahip.

Bunu yapmanın en etkili yolu Yerçekimi Kuyusunu kullanmaktır. Onu önemli bir dar noktaya yerleştirmek, düşmanları tek bir yere çekecek ve onları birer birer avlamanızı sağlayacaktır.

VALORANT Astra Nasıl Oynanır?

Saldırıda Astra Nasıl Oynanır?

Yıldızlar yerleştirildikten sonra, onları Astral Forma girmeden etkinleştirebilirsiniz, böylece bir çatışmanın ortasındayken saklanan rakibinizi yeteneklerinizle rahatsız edebilirsiniz.

Astra oynarken haritaya göz kulak olmalısınız ve aynı anda her yerde bulunmalısınız. Eğer tek bir yere odaklanan bir oyuncuysanız, bu ajan tarzınıza pek uygun olmayabilir.

Savunmada Astra Nasıl Oynanır?

Yerçekimi Kuyusu yeteneğinizin takımınızdaki Viper’ın zehri veya Phoenix’in yakıcı topuyla harmanlayabilirsiniz. Son olarak kozmik duvarınızı kullanarak saldıran takıma zor anlar yaşatabilirsiniz.

İyi oyunlar ajan!

VALORANT haberleri için wuudia’yı takip etmeye devam edin. Wuudia sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

son yazılar

En iyi yarış oyunları

Yarış tutkunları için unutulmaz bir deneyim için en iyi yarış oyunları listesi hazırladık. Hız ve…

5 saat ago

WRC 10 Duyuruldu

KT Racing tarafından geliştirilen WRC 10 duyuruldu. PC ve konsol için çıkış yapacak WRC 10…

1 gün ago

pAura VALORANT Ayarları

İspanya merkezli Avrupa'nın en önemli takımlarından Team Heretics'in başarılı oyuncusu pAura VALORANT ayarları. Temsilcimizin oyun…

3 gün ago

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri

Strateji oyunlarının en popüleri Age of Empires serisinin yeni oyunu Age of Empires 4'ün sistem…

4 gün ago

Flashpoint Sezon 3, RMR Turnuvası Olacak

Flashpoint sezon 3, Avrupa için RMR turnuvası olacak. 16 Takımın mücadele edeceği turnuva çok yakında…

5 gün ago

AsLanM4shadoW VALORANT ayarları

VCT Challengers'ta mücadele eden BBL Esports'un oyuncularından AsLanM4shadoW'un VALORANT ayarları. Ali Osman "AsLanM4shadoW" Balta crosshair…

1 hafta ago

wuudia, daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyor.