Marvel sinematik evreninin sıradaki filmlerinden Ant-Man and the Wasp Türkiye çekimleri başladı. Bakan Nuri Ersoy çekimlerin Kapadokya’da başladığını açıkladı.

2022 yılında vizyona girmesi planlanan Ant-Man and the Wasp filmi çekimlerinin bir kısmının Türkiye’de çekileceği açıklandı. Geçtiğimiz saatlerde Habertürk TV’ye konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çekimlere Kapadokya’da başlandığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Hollywood yıldızı Jason Statham’ın başrolü olduğu Five Eyes filminin setine ziyaret gerçekleştiren Bakan Mehmet Nuri Ersoy şunları söyledi:

Ant-Man and the Wasp Türkiye çekimleri
Ant-Man and the Wasp Türkiye çekimleri başladı

Büyük prodüksiyonların ülkemize gelmesi için yasa çıkarıldı.

“Bu aslında bizim bir seneden fazladır üzerinde çalıştığımız projelerden bir tanesi. Projenin meyvelerini topluyoruz. Yabancı film yapım desteği adı altında, bu projelerin gerçekleşmesi için geçen sene bir yasa değişikliğine gittik, yeni bir yasa çıkarttık. Dünyanın birçok ülkesinde de olan bir yasa. Yabancı prodüksiyonları ülkeye davet etmek için destek programı açıklıyorsun. Bu program kapsamında ülkenize geliyorlar. Romanya’da, Bulgaristan’da ve Arap ülkelerinde de var.

Çok büyük bütçeli uluslararası filmler bunlar. Türkiye’ye geldikleri zaman bütçenin büyük bir kısmını da Türkiye’de kullanıyorlar. Hem sinema sektörünü desteklemiş oluyorsunuz hem de ülkenin tanıtımında kullanıyorsunuz. Buradaki prodüksiyon firmalarında Türk oyuncular da oluyor. Figüranından tutun en üst seviyedeki oyuncu da görev alabiliyor. Yerel prodüksiyon firmaları da iş yapıyorlar. En son çekilen film, 60 milyon dolarlık bütçeli bir film. Yaklaşık 10 milyon doları Türkiye’de harcanıyor. Sanayi sitesindeki ustadan tutun da oyunculara kadar birçok kişi bundan etkileniyor. Şu an Ant-Man var, o da Kapadokya dahil birçok bölgede çekiliyor.”

Kapadokya’da çekimlerine başlanan Ant-Man and the Wasp: Quantumania filmine dair şimdilik pek bir bilgi yok. Bilgi edindikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.