Paradox Interactive’in geliştirdiği şehir kurma oyunu için En iyi Cities Skylines modları listesi hazırladık. Cities Skylines modları ile hayalinizdeki şehri kurun.

Paradox Interactive tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen Cities Skylines, en iyi şehir kurma oyunları arasında geliyor. Geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Cities Skylines oyuncuları şehirlerini daha kolay yönetebilmek için modlara ihtiyaç duyuyor. Şehir yönetimindeki en büyük sorun planlama ve planlamanın getirdiği bitmek bilmeyen trafik. Steam atölyesinde bu sorunlarla baş edebilmeniz için paylaşılan en iyi Cities Skylines modlarını sizin için derledik.

En iyi Cities Skylines modları

En iyi Cities Skylines modları
En iyi Cities Skylines modları

Automatic Bulldoze

Automatic Bulldoze, şehrinizdeki terk edilmiş ve yanmış binaları otomatik olarak yok etmenizi sağlar.

Find It!

Find It! oyunda çok fazla içeriğe sahip olanların mutlaka kullanması gereken bir mod. İhtiyacınız olan materyalin adını arama kutusuna yazarak kolayca bulabilirsiniz.

Move It!

Cities Skylines‘ın en sık kullanılan modlarından biri olan Move It! ile inşa ettiğiniz yapıların yerini kolayca değiştirebilirsiniz. ALT tuşunu kullanarak yapışkan modunu aktif/deaktif edebilirsiniz.

TM:PE V11 STABLE

Traffic Manager President Edition modunu kullanarak şehrinizin trafiğini kontrol altında tutabilirsiniz. TM:PE modu oyunculara şeritler, trafik ışıkları, hız sınırı gibi birçok özelliğe erişim imkanı sağlıyor.

Electric Roads

Şehrinizin tamamına enerji sağlayabilmeniz oyundaki en önemli detaylar arasında yer alıyor. Elektrik direklerinin yardımıyla bunu sağlayabilirsiniz ancak ortaya çıkan görüntü sizi rahatsız edecektir. Bu problemi ortadan kaldırmak için Electric Roads modunu kullanabilirsiniz.

[BETA] Parallel Road Tool

[BETA] Parallel Road Tool, Şehrini inşa edersen simetriye önem veren oyuncuların kesinlikle kullanması gereken moddur. Bu mod ile seçtiğiniz yolu tek bir tuşla tamamen birbirine paralel olacak şekilde konumlandırabilirsiniz.

Loading Screen Mod

Loading Screen, yükleme ekranında iken oyunun ne kadar RAM harcadığını ve hangi modların eksik yüklendiğini detaylarıyla gösteriyor.

Roundabout Builder

Şehir trafiğini rahatlatan adımlardan bir tanesi de döner kavşak inşa etmektir. Trafikteki akıcılığı sürdürmenize büyük yarar sağlayacak Roundabout Builder modu ile döner kavşak inşa edebilirsiniz. CTRL + O tuş kombinasyonları ile bu modu kullanabilirsiniz.

81 Tiles

Haritada satın alabildiğimiz 25 alan bulunuyor. Bu alanların kuracağınız şehir için yetersiz olduğunu düşünüyorsanız 81 karenin tamamını 81 Tiles ile satın alabilirsiniz.

Chirpy Exterminator

Cities Skylines oyuncularının büyük bir bölümünün nefret ettiği kuş Chirpy‘den bu harika mod ile kurtulabilirsiniz.

Real World Cities Maps

Oyundaki haritalardan ziyade ben gerçek Dünya ile ilgileniyorum diyenler için Real World Cities Maps modunu önerebilirim. Aralarında Türkiye, Çin, Meksika, ABD, Moldova, İspanya, Brezilya ve Mısır gibi pek çok ülkenin şehir yapısına bu mod ile ulaşabilirsiniz.

Bilgi: İstanbul, İzmir, Bursa ve Muğla bu modun içinde yer alıyor.

daha fazla oyun haberleri ve rehber içerikler için bizi takip etmeyi unutmayın.