Teknoloji devi Google’ın bulut tabanlı oyun servisi Google Stadia, 19 Kasım’da geliyor! ABD merkezli teknoloji devi bugün New York’ta düzenlenen Made by Google etkinliğinde duyurdu. Google’ın donanım şefi Rick Osterloh, kullanıcıların TV’lerinde, dizüstü bilgisayarlarında ve Pixel marka akıllı telefonlarında Google Stadia üzerinden oyun oynayabileceklerini söyledi.

Google Stadia 19 Kasım’da Geliyor

İşletim sistemi farketmeksizin tüm sistemlerde rahatca çalışacak olan Google Stadia, bulut tabanlı oyun altyapısı sayesinde kullanıcılarına yüksek kalitede HDR grafikler ve akıcı kare hızları sunuyor.

Google Stadia platformunda Stadia Founder Edition ve Stadia Pro olmak üzere iki farklı üyelik seçeneği bulunuyor. Aylık 9,99 dolar karşılığında sahip olabileceğiniz Stadia Pro, her ay bir bedava oyun ve 4K çözünürlük / 60 fps desteği sunuyor. Aylık 11.99 dolar karşılığında ise Stadia Founder Edition, 5.1 surround ses ile 4K / 60 fps HDR desteği sunuyor. Tüm bunlara ek Stadia Pro servisi ve Chromecast Ultra servisine üç aylık erişim imkanı sunuyor.

Google Stadia ilk başta sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İrlanda, İngiltere, Finlandiya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Norveç, İsveç, Almanya ve Danimarka’da kullanılabilecek.