PGS Berlin, Corona virüsü nedeniyle ertelendi
  1. Anasayfa
  2. Espor Haberleri

PGS Berlin, Corona virüsü nedeniyle ertelendi

0

PGS Berlin etkinliği, Dünya Sağlık Örgütü’nün Corona virüsünü küresel tehdit olarak ilan etmesinin ardından ertelendi.

Nisan 2020 tarihli PUBG Global Series’in PGS: Berlin etkinliği Çin’in Wuhan kentinden hızla dünyaya yayılan ve can kayıplarına sebep olan Corona Virüs nedeniyle etkinliğin iptaline karar verildi. PUBG Corparation tarafından yapılan resmi açıklamada ise etkinliğin ne zaman yapılacağına dair bilgi bulunmuyor.

PUBG Corparation tarafından yapılan resmi açıklama:

PUBG Corparation, aktif bir şekilde, Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum olarak ilan edilen ve güncel bir şekilde yayılan corona virüs haberlerini takip ediyor. Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarların sağlık ve güvenliğini önceliğimiz olarak alıyoruz ve Nisan ayında gerçekleşecek PGS: Berlin etkinliğini ileri tarihe ertelemek gibi zor bir karar veriyoruz. Tarihler ve bölgesel elemeler de bu değişiklikten etkilenebilir. 2020’de gerçekleşecek dört büyük PUBG Global Esports etkinliğinde bir değişiklik olmayacaktır ve etkinliğin ne zaman yapılabileceğine ilişkin seçenekleri aktif bir şekilde araştırıyoruz. Espor taraftarları, oyuncular ve çalışanlarımız için en iyi seçenekleri araştırırken, sizleri de bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

– PUBG Corparation

pubgcomtr

32 takımın kıyasıya mücadele edeceği 500.000 dolarlık ödül havuzu bulunan PUBG Global Series’in PGS: Berlin etkinliğinden elde edilen gelirin %25’lik kısmı etkinliğe katılan takımlar arasında paylaştırılacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir