Riot Games’den Papara SuperMassive’e ceza
  1. Anasayfa
  2. Espor Haberleri

Riot Games’den Papara SuperMassive’e ceza

0

Papara SuperMassive’in oyuncusu Onur “Bolulu” Demirol ve takımın menajeri Ulaş Gülkirpik, kural ihlali nedeniyle ceza aldılar.

Papara SuperMassive orta koridor oyuncusu Onur “Bolulu” Demirol ve Papara SuperMassive menajeri Ulaş Gülkirpik’in birbirlerinden bağımsız olarak, başka bir takımla lig onaylı aktif sözleşmesi bulunan bir oyuncu ile bağlı olduğu takımın yönetiminin izni dışında transfer amaçlı iletişime geçtikleri için Riot Games tarafından cezalandırıldılar.

Riot Games tarafından orta korudor oyuncusu Bolulu için yapılan açıklama: “VFŞL Kural Seti’ndeki ilgili maddeye istinaden Onur “Bolulu” Demirol’un 1 maç haftası boyunca tüm VFŞL ve AL maçlarından men edilmesine karar verilmiştir. Onur “Bolulu” Demirol’un geçmişte bir cezası bulunmaması ve konuşmanın içeriği ceza süresinde belirleyici olmuştur.”

Riot Games’in Papara SuperMassive ve Ulaş Gülkirpik’e verdiği cezanın açıklaması ise şu şekilde: “Yapılan incelemede Ulaş Gülkirpik’in, lig onaylı aktif sözleşmesi bulunan bir oyuncuyla, sözü geçen oyuncunun bağlı olduğu takımın onayı bulunmaksızın transfer konulu bir konuşma gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. VFŞL Kural Seti’ndeki ilgili maddeye istinaden Papara SuperMassive’e 5.000TL, Papara SuperMassive Genel Menajeri Ulaş Gülkirpik’e 5.000TL olmak üzere toplamda 10.000TL para cezası verilmiştir.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir