Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın paylaşımlı e-scooter sektörüne "Çuf Çuf" ile girmeye hazırlandığını açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları‘nın paylaşımlı e-scooter sektörüne “Çuf Çuf” ile girmeye hazırlandığını açıkladı

Kısa bir süre önce çeşitli güvenlik tartışmalarının odak noktasında olan ve bir düzenleme üzerinde çalışan bakanlık bu düzenleme üzerinde çalışırken bugün Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu hızla büyüyen bu paylaşımlı e-scooter sektörüne Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) “Çuf Çuf” ismi ile girmeye hazırlandığını ve gerekli çalışmaların yapıldığını kamuoyuna açıkladı.

TCDD, Çuf Çuf ile e-scooter sektörüne giriyor

T24’ün hazırladığı haberde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın düzenlediği Mikro Hareketlilik Ortak Akıl Toplantısı’nda paylaşımlı e-scooter sektöründe bulunan birçok şirket yetkilileri ile yapılan toplantıda paylaşımlı elektrikli scooterların geleceği ve kullanım alanları gibi birçok detay masaya yatırılmış ve görüşülmüş. Bakanlığın düzenlediği bu toplantının ardından Elektrikli scooter, taslak yönetmeliğe “e-skuter” olarak geçti.

Türkiye’nin 13 şehrinde bulunan 35 bin e-scooter ile bugüne kadar yaklaşık 10 milyon paylaşımlı e-scooter yolculuğu yapılmış. Dünya genelinde ise 800 bini aşkın elektirikli scooter bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artmakta.