googlenews

Fransa merkezli Espor kuruluşu Team Vitality espor girişim fonu Rewired.GG‘den 14 Milyon Euro yatırım alarak Paris’de yeni merkezini açtı.

Rewired.GG, Espor’un küresel gelişimine katkıda bulunmak için kurulmuş 50 Milyon Euro’luk bir girişim fonudur. Team Vitality, Kasım 2018’de yine aynı kuruluştan 20 milyon euro almış ve şimdiki 14 milyon euro’luk yatırım ile birlikte toplamda 34 milyon euro yatırım almış oldu.

Bu yatırım ile birlikte Team Vitality Paris’de açtığı 10.700 metrekarelik yeni merkezini de duyurdu. Halka açık olan bu üç katlı merkez içerisinde gaming house, yayın kabini, içerik stüdyosu, WebTV stüdyosu ve ofisler barındırıyor.

Team Vitality CEO’su Nicolas Maurer, konu ile ilgili şu açıklamada bulundu.

Team Vitality’e 2013 yılında 10 bin euro ile başladık. Kasım 2018’de yapılan 20 milyon avroluk ilk yatırımın ardından Rewired.GG tarafından daha fazla destek alınması, sadece ekibin gücünün bir kanıtı değil, aynı zamanda sektörün büyümesi hakkında da bir yorum. Bu yatırım, Team Vitality’i global bir espor markasına dönüştürmeye devam edecek. V for Victory’i sürdürmeye devam ettikçe gelecekteki kazançlarımızla ilgili daha fazla güncelleme yapmayı dört gözle bekliyoruz.

Konuyla ilgili Rewired.GG Baş Müdürü Amit Jain’de açıklamada bulundu.

Yüzlerce milyona hızla büyüyen bir izleyici kitlesi olan herhangi bir sektör, son derece heyecan verici ve esports istisna değildir. Mevcut spor alanlarının teknoloji sektöründe daha önce birçok kez eğilimini gördük: ilk önce gözbebeklerinin sayısı katlanarak artıyor, sonra para kazanma daha sonra geliyor. Esports’un bugün dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biri olduğuna inanıyoruz ve Team Vitality gibi ekiplerin başarısı bu pazarda büyüme için gerçek bir fırsat olduğunu gösteriyor. Dünyanın ilk milyar dolarlık espor takımlarından birini kurmaya gidiyoruz