Beyninizi Yakacak 8 Bulmaca
  1. Anasayfa
  2. Testler

Beyninizi Yakacak 8 Bulmaca

0

Bilimsel araştırmalar, bilmece veya bulmaca çözmenin beynimiz için çok yararlı olduğunu gösteriyor. Beyninizi Yakacak 8 Bulmaca.

Bilimsel araştırmalar, bilmece veya bulmaca çözmenin beynimiz için çok yararlı olduğunu gösteriyor. Düzenli olarak bilmece veya bulmaca çözmek zihninizi keskinleştirir, hafızanızı geliştirir ve bir sür sonra küçük ayrıntıları kolaylıkla fark edebilir hale geleceksiniz. Bulmaca severler için hazırlanan beyninizi yakacak 8 bulmaca.

1. Bulmaca Mum gizemi

bulmaca mum gizemi

Yaşlı bir adam ve üç kızı bir köyde yaşıyorlar. Yaşlı adam günlerden bir gün çok hastalanır. Ölüm meleği onun için geldiğinde kızların en büyüğü babasının 2 yıl daha yaşamasını istemiş ve bu isteği kabul edilmiş. 2 yıl sonra tekrar geldiğinde bu kez ortanca kız tekrar babasının yaşamasını istemiş ve bu istekte kabul edilmiş. Bir yıl sonra tekrar geldiğinde bu kez en küçük kız elinde bir mum ile ölüm meleğinin karşısına çıkmış ve ondan babasının mum bitene dek yaşamasını istemiş. Bu istekte kabul edilmiş ve melek bir daha geri dönmemiş. Küçük kız bunun olmasını nasıl sağladı?

2. Bulmaca Bir merdiven gizemi

Bulmaca Bir merdiven gizemi

Bir binanın dış cephesini boyamak için 25 metrelik merdivene çıkan Paul’un ayağı kayar ve düşer. Fakat Paul yara almadan kurtulur. Bu nasıl olmuştur?

3. Bulmaca Madeni para gizemi

bulmaca Madeni para gizemi

İçi su dolu iki kovanın birinde ki suyun sıcaklığı 25 santigrat derece diğeri ise 25 fahrenheit derece. Bu iki kovaya aynı yükseklikten aynı anda 2 madeni para atıldığında ilk önce hangi kovaya düşen para dibe batar?

4. Bulmaca Çim gizemi

Bulmaca Çim gizemi

Bir tarlanın bahçesindeki çimenle her gün bir önceki günün iki katı kadar büyüyor. Çimenler 10 günde tarlanın tamamını kaplıyorsa kaçıncı günde tarlanın yarısını kaplamıştır?

5. Bulmaca Elma gizemi

Bulmaca Elma gizemi

Bir odada 10 kişi vardır ve her bir kişi odanın tamamını ve diğer herkesi görebilir. Bir elmayı bir kişi dışında herkesin görebilmesi için yerleştirmek istiyorsunuz. Elmayı odanın neresine koyarsınız?

6. Bulmaca Araba gizemi

Bulmaca Araba gizemi

Bir caddeden iki araba geçiyor. Biri 100 km hızla giderken diğeri ise 80 km hızla gidiyor. Ancak her ikisi de caddenin aynı yerinde karşılaştılar. Bu nasıl mümkün olabilir?

7. Bulmaca Elma ağacı gizemi

Bulmaca Elma ağacı gizemi

Ann ve Mary adında iki arkadaş ormanda yürürlerken bir anda yağmur yağmaya başlar ve ormandaki terk edilmiş eve sığınırlar. Karınları acıkan iki arkadaş yağmur dindikten sonra yemek bulabilmek için farklı noktalara doğru giderek yemek aramaya başlarlar. Yarım saat sonra arkadaşını bulmak için gelen Mary ormanda bir ses duyar. Ses, arkadaşının bir ağaca dönüştüğünü ve Ann’i bulabilmek için tek şansının olduğunu yoksa arkadaşının sonsuza dek ağaç olarak kalacağını söyler. Mary hangi ağacın Ann olduğunu nasıl bulur?

8. Bulmaca En fazla ağırlığı kim taşıyor?

Beyninizi Yakacak 8 Bulmaca

Bir kütüğü taşıyan 3 kişiden hangisi en fazla ağırlığı taşımaktadır?

8 Bulmacayı da çözdüyseniz şimdi gelelim doğru cevaplara. Daha fazla test ve bulmaca için wuudia’yı takip edin.

  1. Mum gizemi’nin cevabı: Küçük kız melek gittikten sonra mumu üfledi ve bir daha yakmadı.
  2. Bir merdiven gizemi cevabı: Paul merdivenin en alt basamağında duruyordu.
  3. Madeni para gizemi cevabı: Su 25 santigrat derecede sıvı halde iken 25 fahrenheit derecede buza dönüşmüştür.
  4. Çim gizemi cevabı: Her gün bir önceki günün iki katı büyüyorsa 9. gün tarlanın yarısını, 10. günde tarlanın tamamını kaplar.
  5. Elma gizemi cevabı: Elmayı herhangi birinin kafasına yerleştirmeniz yeterli.
  6. Araba gizemi cevabı: Zıt yönlerde gidiyorlardır.
  7. Elma ağacı gizemi cevabı: Yarım saat önce yağmur yağdığı için ormandaki tüm ağaçların ıslak olması gerekiyor. Islak olmayan tek ağaç, Mary’nin arkadaşı Ann’dir.
  8. En fazla ağırlığı kim taşıyor? cevabı: Ortadaki kişi diğerlerine göre yüzde 25 daha fazla ağırlık taşır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir