Activision’ın oynaması ücretsiz yeni Battle Royal oyunu Call of Duty: Warzone oyuncularına birincilik kazandıracak rehber hazırladık. İşte Call of Duty Warzone Rehberi.

Verdansk isimli haritada 150 kişinin birincilik için mücadelesinde sizleri zafere ulaştıracak ve nasıl etkili bir takım olabileceğinize dair birkaç ipucu verdiğimiz kısıma geçmeden önce şunları bilseniz iyi olur. Oyunda toplamda 150 kişi var ve her takım maksimum 3 kişiden oluşuyor tabi dilerseniz tek başınıza da girebilirsiniz ancak karşınızda 3 kişilik takımların olacağını unutmayın. Açık alanda dolaşmayın ve sabit durmayın sürekli hareket halinde kalarak düşmanlarınız için zor bir hedef haline gelin. Ayrıca oyunda gaz oldğunu da unutmayın ve ara ara haritanızı kontrol ederek güvenli bölgede kalın.

Call of Duty Warzone Rehberi

Rakiplerinize korku salın

Asıl karşılaşma başlamadan önce 150 kişi için bir nevi alıştırma süresi bulunuyor ve bu süre içerisinde haritada bir noktaya inip elinizde oyunun size vermiş olduğu rastgele bir silah ile düşmanlarınızı öldürebilirsiniz. Bu şekilde düşmanlarınıza korku salabilir ve öldürdüğünüz her düşman için daha sonra silahınızı geliştirmenizde yardımcı olacak tecrübe puanı kazanacak ve silahınızın seviyesini artırabileceksiniz.

Haritayı öğrenin

Verdansk isimli koca haritamızı bilmeniz sizi rakiplerinize karşı avantajlı hale getirecektir. Lootların iyi oldu bölgeler:

 • Verdansk International Airport
 • Verdansk Stadium
 • Verdansk Train Station
 • Verdansk Hospital
 • Gorengard Lumber Yard
 • City of Verdansk Port
 • Barakett Promenade East
 • Zordaya Prison Complex
 • Downtown Tavorsk District
 • Atlas Superstore
 • BCH TV Station
 • Storage Town
Call of Duty Warzone Rehberi
Call of Duty Warzone Rehberi

Ping sistemi

Takım arkadaşlarınızı bir tehlikeden veya yerdeki loottan haberdar etmenin en iyi yolu Ping sistemini etkili şekilde kullanmaktır. Yakınlardaki bir düşmanı pingleyerek diğer takım arkadaşlarınızın ondan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Düşmanın yanı sıra yerdeki herhangibir eşyayı da pingleyerek takım arkadaşınızın o eşyadan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Ping sistemini aktif olarak kullanırsanız takım içinde etkili bir iletişiminiz olur.

Zırh ve Can

Canınız azaldığında güvenli bir yere geçince kısa bir süre bekleyin canınızın arttığını göreceksiniz. Oyunda en fazla 3 zırh giyebilirsiniz ve giydiğiniz her zırh size ekstra 50 can verir.

Kontratlar

Loot yaparken bulduğunuz kontrat ile size haritada sarı renkli bir alanda bulunan bir oyuncuyu (ekranın sağında adı ve ödül miktarı yazıyor.) öldürerek kontratı tamamlayabilir ve ödülünüzü alabilirsiniz. Aynı şekilde bir başkası da bulduğu kontrat ile sizin peşinize düşebilir bunu yine ekranın sol tarafından kontrol edebilirsiniz.

Öldüm öldüm dirildim: Gulag

Gulag, sovyetlerin cezai çalışma kampları sistemine verilen addır. Gulag sistemi, Size öldükten sonra oyuna devam etmeniz için verilen ikinci ve son şansı elde etmeniz için bir hapishanede bu şansı elde etmek için sizinle aynı durumda olan bir başka oyuncu ile oyunun size vermiş olduğu silah ile mücadele ederek ikinci ve son şansınızı elde edebilirsiniz. Eğer rakibinizi alt ederseniz oyuna kaldığınız yerden devam edebilir eğer rakibiniz sizi alt ederse bu sefer takım arkadaşınızın sizi canlandırmak için 4500 doları ödemesini beklemelisiniz.

Call of Duty: Warzone’da karşılaştığınız hatalar ve çözümlerini anlattığımız yazımıza da bakmayı unutmayın. İşte Call of Duty: Warzone hataları ve çözümleri