Rockstar Games‘in sevilen oyunu Red Dead Redemption 2 için hazırladığımız rehber de işinizi kolaylaştıracak birçok ipucu yer alıyor.

Red Dead Redemption 2 Haritası

Red Dead Redemption 2 oyununun haritası GTA 5’in haritasından çok daha büyük bu nedenle oyunca kaybolabilirsiniz. Oyunun haritası 127 kilometreden daha büyük.

Red Dead Redemption 2 oynanış süresi 

Rockstar Games’in en önemli en yetkili isimlerinden birisi olan Dan Houser, Red Dead Redemption 2’nin oynanış süresi en az 60 saat açıklamasında bulundu.

Red Dead Redemption 2 Rehberi

Keşif

İlk bölümdeki görevleri tamamlarken oyun dünyasını özgürce keşfedemez veya ek faaliyetlerde bulunamazsınız. İlk bölümde oyunun hikayesine giriş yaparsınız bazı öğreticiler bulunmaktadır.

Hızlı seyahat başlangıçta sadece tren ve etap gezintisi şeklinde kullanılabilir. Varış noktası için uygun noktada bilet satın alınmalı. Kamptaki iyileştirmelerden birini satın aldıktan sonra ücretsiz hızlı seyahat mevcut olacak.

Görevler

Harita üzerindeki sarı belirteçler ana görevleri beyaz belirteçler ise yan görevleri temsil eder.

Kamplar

Yeni görevler almak, malzemeleri yenilemek için kampa dönmelisiniz. Kampta kaldığınız süre boyunca, çetenin diğer üyeleriyle arkadaş olabilir ve onlardan bilgi alabilirsiniz. Kamptaki ev işlerine ağır çantaları taşıyarak yardım edebilirsiniz . Bu tür etkinlikler sizi onur puanı kazandırır ve Arthur’un istatistiklerini iyileştirme sürecini hızlandırabilir.

Red Dead Redemption 2 avlanma rehberi

Red Dead Redemption 2’de nasıl para kazanılır?

 • Öldürülen düşmanları yağmalayın . Yağmalarken sadece para değil kampta satılabilecek değerli eşyalar da bulabilirsiniz.
 • Ana görevleri tamamlayın. Görevleri tamamlarken bulduğunuz değerli eşyaları satabilirsiniz.
 • Poker, black jack veya domino gibi mini oyunlarda paranızı katlamanıza yardımcı olur.
 • Vahşi hayatta avlanın. Yay ve ok kullanarak öldürdüğünüz vahşi hayvanların derileri daha iyi durumda olacak ve daha fazla paraya satma imkanı bulabileceksiniz.
 • Dükkanları soyabilirsiniz ancak bu yol çok risklidir ve kanunlarla başınız belaya girebilir. Soyacağınız dükkan için keşif yaptıktan sonra dükkandaki satıcıyı arka odanın kapısını açması için zorlayabilirsiniz. Arka odada değerli eşyalar bulabilirsiniz.
 • Posta arabalarına saldırıp sandıkları açabilirsiniz. ( Bakınız: RDR2’de kilitli sandıklar ve kasalar nasıl açılır? )
 • Bounty Hunting görevlerine daha fazla dikkat etmelisiniz. Ödülü sizi çok zengin etmez ancak yinede cebinizde para olur.
 • Hazine haritaları her haritadaki hazine bulunan yeri gösterir. Bu konuya “Read Dead Redemption 2 hazine avı” yazımızda devam edeceğiz.

RDR2’de kilitli sandıklar ve kasalar nasıl açılır?

Kasa ve sandıkları açmak için Lock Breaker (Kilit Kırıcı) satın almalısınız. Bazı durumlarda Lock Breaker (Kilit Kırıcı) kullanılamayacağı için kasayı veya sandığı dinamit ile açmanız gerekmektedir.

Red Dead Redemption 2 avlanma rehberi

 • Ayı ve bizon gibi büyük hayvanlar için av tüfeği alın. Geyik yada karaca için ise ok ve yay kullanın.
 • Hayvan izlerini takip etmek için Eagle Eye özelliğini kullanın.
 • Hayvanı vurmak için Dead Eye özelliğini kullanabilirsiniz. Dead Eye özelliği ile düşmanın hareteketini yavaşlatarak hayati önem taşıyan noktaları size gösterir.
 • Avınıza çok yaklaşmayın yoksa kaçabilir.
 • Avınızın kaçmasını önlemek için koku losyonu kullanabilirsiniz.

Red Dead Online Efsanevi Ödüller Rehberi
Red Dead Online En İyi Atlar