Cyberpunk 2077 Braindance Nasıl Kullanılır?
  1. Anasayfa
  2. Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 Braindance Nasıl Kullanılır?

0

Cyberpunk 2077 evreninin en önemli teknolojisi Braindance hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Braindance nedir? Braindance nasıl kullanılır?

Braindance nedir?

Cyberpunk kültürünün önemli bir unsuru olan Braindance’ı sanal gerçeklik gibi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak durum bundan da öte. Braindance veya BD, kişinin yaşadığı tecrübeleri bütün özellikleriyle (ses, his ve görüntü) kayıt ederek bu tecrübeleri başkalarına yaşatmanıza olanak sağlayan bir teknolojidir.

Cyberpunk 2077’nin başlarında V, onaBraindance’lerin nasıl düzenleneceğini öğreten Judy Alvarez adlı bir braindance uzmanıyla birlikte çalışıyor. Bu, Batman: Arkham oyunlarındaki dedektif bölümlerine benzer bir modun temelini oluşturuyor. Burada ipuçlarını aramak için geçmiş bir olayın 3B kaydını inceliyorsunuz. Aynı zamanda, Deckard’ın görünüşte 2D bir fotoğrafın içinde dolaşmak için ESPER makinesini kullandığı Blade Runner’daki sahneye de benzer.

Cyberpunk 2077’de braindance editöründe çokça zaman geçireceksiniz. Arasaka şirketindeki soygunda değerli parçayı bulabilmek için BD kaydını inceleyeceksiniz.

Cyberpunk 2077 Braindance
Cyberpunk 2077 Braindance Nasıl Kullanılır

Cyberpunk 2077 Braindance Rehberi

Cyberpunk 2077 Braindance Nasıl Kullanılır?

Önce tüm BD’yi oynatın

Editöre istediğiniz zaman girebilirsiniz. Ancak herhangi bir braindance’de yapılacak en iyi şey, ilk önce her şeyi izlemektir. Düzenleme moduna girdiğinizde daha derin araştırmak istediğiniz her şeyi aklınızda tutabilirsiniz. Örneğin, arka planda bir telefon kullanan birini görürseniz, bu daha sonra bazı önemli bilgileri ayıklayabileceğiniz bir şey olabilir.

Kamerayı kullanın

Editörde kamerayı serbestçe hareket ettirebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer izlediğiniz kişi bulunduğu odanın/mekanın diğer tarafına doğru yürürse daha önceki bulunduğu nokta belirsizleşecek.

Katmanlar

Zaman çizelgesinde görsel, işitsel ve termal olmak üzere üç katman olduğunu göreceksiniz. Braindance, bir sahnedeki çeşitli verileri toplar ve ipuçları genellikle katmanlara gömülüdür. Düzenleyicideki “katman değiştir” düğmesine basıp üç katman arasında geçiş yaparak sahneyi çok farklı bir şekilde görür veya duyarsınız.

Görsel katman

Görsel katmanda aradığınız şeye iyi odaklanmanız gereklidir. Örneğin kayıttaki bir karakter anlık olarak çekmeceyi açıp kapatabilir. Kamerayı istediğiniz gibi oynatabileceğinizi unutmayın. Farklı açılardan izleyebilirsiniz.

Ses katmanı

Ses katmanına geçtiğinizde sahne etrafındaki çeşitli kaynaklardan yayılan yeşil ses dalgalarını göreceksiniz. Braindance, kaydı genel sesin üzerinde daha net bir şekilde duymanızı sağlayacaktır.

Termal katman

Son olarak, termal görüntüleme kamerası etkisine sahip termal katman var. Bu katmanda insanların vücut, bilgisayar ve makineler dahil olmak üzere ısı kaynaklarından veriler toplar.

Her şeyi tarayın

Braindance’da çok fazla tarama yapmanız gerekecek. Örneğin izlediğiniz kişi telefonda konuşuyorsa ve konuşmayı duymak istiyorsanız telefonu tarayın. Bir bilgisayardaki verileri indirmek istiyorsanız bilgisayarı tarayın ve bilgilere erişin.

Önceki rehber: Cyberpunk 2077 Tarot Kartları

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir