Cyberpunk 2077 için heyecanlı bekleyiş sona erdi. V’nin hikayesinde bize sunulan ilk büyük seçim Lifepath Nedir? Cyberpunk 2077 Lifepath Rehberi.

CD Projekt Red’in RPG türündeki oyunu için heyecanlı bekleyiş bugün itibariyle sona erdi. Gerçekçiliği ve sunduğu imkanlarla yeni bir soluk getirecek Cyberpunk 2077 birçok ertelemenin ardından artık oynanabilir. Cyberpunk 2077 rehberi serimizin başlangıcını böylelikle yapmış oluyoruz.

Oyuncunun seçimlerini ön planda tutan Cyberpunk’da bizi bekleyen ilk büyük seçim Lifepath’dir. Peki nedir bu lifepath?

Lifepath nedir?

V’nin hikayesi için oyuncunun istekleri doğrultusunda oynama isteğine ağırlık veriyor. Hikayenize yön verirken yapmanız gereken ilk büyük seçim, hangi sınıfı veya Lifepath’i seçmeniz gerektiğidir.

  • Corpo Lifepath
  • Nomad Lifepath
  • Street Kid Lifepath

Yukarıda gördüğünüz gibi üç tane seçeneğiniz bulunuyor. Her bir yol, V’ye farklı bir arka plan sunar ve etkileri tüm oyun boyunca hissedilir. Yani V’nin kişiliği için önemlidir. Yapacağınız seçimin oyundaki diyalogları, görevleri ve oyun tarzınızı etkileyeceğini bilmelisiniz.

Cyberpunk 2077 Lifepath Rehberi
Cyberpunk 2077 Lifepath Rehberi

Corpo (Şirket Kurdu) Lifepath

Corpo Lifepath sizi seçiminizin en başından beri Night City’de önemli bir konuma getirecektir. Kendinizi Arthur Jenkins adında biri için Arasaka Corporation’a çalışırken bulacaksınız. Size verilen görev ise Jenkins’in şirket içindeki bir rakibini indirmesine yardımcı olmak. Fakat işler planlandığı gibi gitmez…

Bir Corpo olarak manipülatif biri olmanın yanı sıra şantajla uğraşma gibi bazı konularda bilgili biri olacaksınız. “Silah haline getirilmiş bilgilerden faydalandın. Adil oyun diye bir şey yoktur, sadece kazananlar ve kaybedenler vardır.”. Şiddete ihtiyaç duymadan insanlardan istediğinizi elde etme konusunda avantajlı olacaksınız.

Nomad (Göçebe) Lifepath

Nomad Lifepath, Corpo’nun tam aksine hayatı en uç noktasında yaşayanlar içindir. Bu kez Night City’de başlamak yerine şehrin dışında kalan Badlands adlı bir bölgede başlayacaksınız. Nomad V’nin hikayesi Badlands’i bırakıp Night City’de yaşamak istediğinde başlar.

Night City’e gittiğinizde kendinizi dışlanmış biri olarak hissedeceksiniz. Çünkü şehir sakinleri dışarıda yaşamı tercih edenleri dışlayan bir yapıya sahip olacak. Bu durumu diyaloglardan da anlayacaksınız.

Street Kid (Sokak Çocuğu) Lifepath

Street Kid Lifepath, sizi Night City’nin içinde başlatıyor. Ancak bu kez şirket için çalışmıyorsunuz. Yerde işler gökdelenlerdeki gibi gitmez. Burada herkes birbirini tanır ve birbirleri için iyilik yapar. Street Kid Lifepath V’nin hikayesi bir barmenin borcu için Arasaka’dan (şirket) bir aracı çalmasıyla başlıyor.

Street Kid V’nin en büyük avantajı Night City bilgisidir. İhtiyacı olduğunda her ne kadar tehlikeli olursalar olsunlar kiminle iletişim kuracağını bilir. Night City’nin acımasız sosyal hiyerarşisiyle nasıl savaşılacağını biliyorsun.

Sıradaki içeriğimiz cyberpunk 2077 karakter oluşturma rehberi.