Far Cry 6’da balık tutmak size biraz para kazandırabilecek aktiviteler arasında yer alıyor. Far Cry 6’da nasıl balık tutulur rehberimizde bilmeniz gereken her şeyi anlattık.

Balık tutmak, Far Cry 6’da görevler dışında yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor.

Far Cry 6’da olta nasıl bulunur?

Far Cry 6 haritasının kıyılarında balık tutabilmek için ilk önce bir oltaya ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan olta, Isla Santuario’daki “Fuel The Revolution” adlı ana görevde size ödül olacak verilecek.

Bu görevde tanışacağınız balıkçı Benito Menguez sizden adanın Batı yakasındaki Kumandan Rosario’yu öldürmenizi isteyecek. Görevi başarıyla tamamladığınızda ödülünüz olan oltayı alacak ve balık tutmaya başlayabileceksiniz.

Far Cry 6'da Nasıl Balık Tutulur?
Far Cry 6’da Nasıl Balık Tutulur?

Far Cry 6’da nasıl balık tutulur?

Oltaya sahip olduktan sonra kıyının herhangi bir yerinde balık tutmaya başlayabileceksiniz. Ancak bazı özel balıklar için haritanızdan balık tutma noktalarını kontrol ederek o bölgelere seyehat edebilirsiniz. Oltanızı da tıpkı silahlarınız gibi geliştirme imkanına sahip olacaksınız. Bunun balık tutma noktalarının yakınlarındaki mücadele kutularına gitmeniz gerekiyor. Geliştirmek için baruta ihtiyacınızın olacağını unutmayın.

  • Sol fare tuşuna basılı tutarak oltanızı atın. Ne kadar uzun basılı tutarsanız o kadar uzağa atılacak.
  • Oltayı yavaşça sarmak balıkları size çekecektir. Bir balığın yemi yediğini oltadan gelen bir ses ve uyarı ile anlayacaksınız.
  • Balığı sol fare tuşu (RT) ile kancalayın ardından sağ tuş (LT) ile oltayı sarmaya başlayın.
  • Oltadan kurtulmaya çalışan balığı yakalamak için farenizi balığı çektiğiniz yönün tersine hareket ettirin.

Balığı yakaladığınızda isterseniz La Cantina‘da pişirebilir isterseniz de tüccarlarla ticaret yaparken kullanabilirsiniz.

Diğer rehber içerikler:

Far Cry 6 Uranyum Nerede Bulunur?