7. Sezon ile Fortnite‘a plazma topu adında yepyeni bir silah eklendi. Geniş alanları yok edebileceğiniz plazma topu nerede bulunur?

Fortnite 7. sezon ile bir dizi uzaylı silahı ve eşyasını tanıtıldı. Işın tabancası ve uzaylı nanitler gibi önceki silahlar, oyuncuların zorlu mücadelelerden çıkmasını sağladı. Ancak geniş alanları yok eden plazma topu, düşmanlar üzerinde baskıyı daha da arttıracak.

Oyunda size büyük avantaj sağlayacak plazma topuna sahip olmak için yapmanız gerekenleri tek tek anlatıyorum.

Fortnite Plazma Topu nerede bulunur?

Fortnite Plazma Topu nerede bulunur
Fortnite Plazma Topu nerede bulunur

Epic Games Fortnite’ta plazma topuna sahip olabilmek için iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki bir IO Üssünü ziyaret ederek oradaki IO Sandıklarından bulabilirsiniz. İkinci seçenek ise size biraz daha zor gelebilir. Öncelikle, bir Legendary Pistol ve bir Alien Nanite edinmeniz gerekecek. Ardından, crafting menüsüne girin ve bunları birleştirin.

Fortnite Plazma topu nasıl kullanılır?

Plazma topu, yolunuza çıkan her şeyi yok etmek üzere tasarlanmıştır. Oyunculara, binalara ağır hasarlar vererek oyunda kaos yaratabilirsiniz. Plazma topunu ateşlediğinizde eğer hedefiniz bir oyuncu ise ona 33 hasar verecektir. Ancak bir yapıya nişan alıp ateş ettiyseniz tam 550 hasar verir. Yani plazma topunun yıkım potansiyeli oldukça yüksektir.