Dünya’nın en büyük espor turnuva organizatörü ESL, The Gamig Channel ortaklığı ile İsrail pazarına giriyor. Yılın geri kalanında turnuvalar İsrail’de İbranice olarak yayınlanacak.

Çeşitli ülkelerde onlarca etkinliğe imza atan organizasyon şirketi ESL, Gaming Channel ile yaptığı anlaşma ile ESL Pro Tour CS:GO ve ESL Mobil içeriklerini İsrail televizyonunda yayınlayacak.

The Gaming Channel; ESL CS:GO Pro League, IEM Fall ve ESL National Championships Global Playoffs, ESL Mobile: PUBG Mobile EU ve ESL Mobile: Clash of Clans EU 14. Sezon etkinliklerini İbranice olarak “daha büyük kitlelere ulaşması” için yayın haklarını satın aldı.

ESL, İsrail pazarına giriyor

ESL, Gaming Channel ortaklığı ile İsrail pazarına giriyor
ESL, Gaming Channel ortaklığı ile İsrail pazarına giriyor

ESL Gaming Medya Hakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Uddo, “The Gaming Channel ile ortak olmaktan ve böylece İsrail’deki espor topluluğuna dünyanın en büyük espor yarışmalarından bazılarının yerelleştirilmiş yayınlarını sunmaktan heyecan duyuyoruz. The Gaming Channel ile bu yeni ortaklığı ve yerel erişimimizi daha da genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.”

The Gaming Channel’ın genel müdürü Yoav Sochen, “ESL ile ortaklığımız İsrail’deki espor hayranları için büyük bir adım” dedi. “İsrailli oyuncular ilk kez dünyanın en büyük etkinliklerinden bazılarını televizyonlarında İbranice olarak izleme fırsatına sahip olacaklar.

İsrail’deki espor sahnesi hızla büyüyor ve ESL’nin İsrail’deki yeni nesil rekabetçi oyuncuları şekillendirmeye nasıl yardımcı olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”