COVID-19’un yol açtığı seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizatör ESL, CS:GO ESL One Köln 2020’nin çevrimiçi oynanmasına karar verdi.

Espor alanındaki en büyük etkinlik olarak kabul edilen ESL One Köln turnuvası normal şartlarda Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik dünyadaki diğer tüm etkinlikler gibi COVID-19 salgınından nasibini almış durumda. CS:GO’nun en iyi takımlarının kıyasıya mücadele edecekleri turnuva organiztör ESL’in bugün yaptığı açıklamada turnuvanın Ağustos ayında çevrimiçi olarak düzenlenmesine karar verilmiş.

Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra Intel tarafından desteklenen ESL One Cologne 2020’nin Çevrimiçi Turnuvaya geçeceği sonucuna vardık.” turnuva organizatörü “Karar, küresel seyahat yönetmeliklerinin ve bireysel ulusal yönergelerin kapsamlı bir şekilde araştırılması ve anlaşılmasından sonra verildi.

ESL

CS:GO ESL One Köln 2020 ne zaman başlayacak ?

ESL tarafından yapılan açıklamada turnuvanın 18 Ağustos tarihinde başlayıp 30 Ağusta ise bitmesi planlanıyor.

CSGO ESL One Köln 2020 Çevrimiçi Oynanacak

CS:GO ESL One Köln 2020 Takımlar

Avrupa takımları: Astralis, fnatic, Natus Vincere, G2 Esports, mousesports, Faze Clan, Team Vitality, Ninjas in Pyjamas, BIG, Sprout, Team Heretics, Complexity, OG, Heroic, Mad Lions.

Kuzey Amerika takımları: Team Liquid, 100 Thieves, Evil Geniuses, FURIA Esports, Cloud9, GEN.G Esports, MiBR

Asya takımları: TyLoo

Okyanusya takımları: Renegades

20 Temmuz’da turnuvaya başka hangi takımların davet edildiği de açıklanacak.

ESL One Cologne 2020 ödül havuzu

Daha önce 1 milyon dolar olarak belirlenen ödül havuzu etkinliğin çevrimiçi olarak düzenlenmesine karar verilmesi ile 500 bin dolara düşürüldü. 16 takımın mücadele edeceği Avrupa turnuvasının 325 bin dolar, 8 takımın mücadele edeceği Kuzey Amerika turnuvasının 135 bin dolar, Asya ve Okyanusya turnuvaları ise 20şer bin dolar için mücadele edecekler. Kalan 500 bin dolarlık kısmının ise ESL One Cologne 2021 ödül havuzuna eklenmesi planlanıyor.