Oyun dünyasının en sevilenleri GTA Vice City, San Andreas ve GTA 3‘ün Unreal Engine ile GTA Trilogy Remastered versiyonu geliyor. Bir süredir devam eden remastered söylentilere son günlerde iyice artmaya başladı. Yeni gelişmelere göre Vice City, GTA 3 ve San Andreas, remastered versiyonları yeniden ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

GTA Trilogy Remastered Unreal Engine ile Geliyor

GTA Trilogy Remastered Unreal Engine
GTA Trilogy Remastered Unreal Engine

GTA 5’in üstünden epey bir vakit geçmiş iken ve oyuncular GTA 6 haberini heyecanla beklerken serinin eski oyunlarının remastered versiyonları konuşulmaya başlandı. Oyun dünyasının güvenilir kaynakları Kotaku ve VGC‘de bu haberleri doğruluyor. Haberlere göre Vice City, GTA 3 ve San Andreas’ın remastered versiyonu PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One, Switch, PC, Stadia, iOS ve Android için geliştiriliyor.

Kotaku’nun haberine göre GTA Trilogy, unreal engine kullanılarak “yeni ve eski grafiklerin” bir karışımı olacak şekilde geliştiriliyor. Görünüşe göre oyunların en klasik unsurları korunmaya çalışılırken, kullanıcı arayüzü gibi bir takım şeyler yenilenecek.

GTA Trilogy ne zaman çıkacak?

Peki GTA Trilogy ne zaman çıkacak? Kotaku‘nun haberinde GTA 3’ün 20’nci yıl dönümünde resmi duyurunun yapılabileceği bilgisi yer alıyor. GTA 3, San Andreas ve Vice City’nin piyasaya ilk çıkış tarihlerine baktığımız zaman sırasıyla 22 Ekim 2001, 26 Ekim 2004, 23 Ekim 2002 tarihlerini görüyoruz. Bu durumda Ekim ayında GTA Trilogy’nin duyurulması çok olası.

Son zamanlarda Take-Two’nun serinin popüler modlarını piyasadan kaldırtması da remastered versiyonun geleceğine bir işaret olabilir.