Hugh Laurie‘nin Dr. Gregory House karakterini canlandırdığını House MD Hakkında Bilmediğiniz 21 Bilgi.


 

 1. 1 Dizinin yaratılışı


  Yapımcılardan Paul Attanasio, New York Times dergisinde sıra dışı tıbbi vakalarla ilgili yazılar okuduktan sonra David Shore ile aklındakiler paylaşmış ve House ortaya çıkmış.

 2. 2 Aslında House tekerlekli sandalye kullanıyormuş!


  İlk başta House'un baston yerine tekerlekli sandalye kullanması düşünülüyormuş ancak FOX buna izin vermeyince baston kullanmaya başlamış.

 3. 3 Diziyi 82 milyondan fazla kişi izlemiştir


  House 66 ülkede 82 milyondan fazla izleciyle buluştu.

 4. 4 House, 8 sezonda 161 vicodin almıştır.


  Her yere zulaladığı Vicodinlerden toplam 161 tane almıştır.

 5. 5 House ve Sherlock Holmes benzerlikleri


  House ve Sherlock Holmes karakterleri birbirlerine oldukça benzer. House gitar ve piyano çalıyor, Sherlock ise keman. Sherlock kokain ve morfin kullanıyor, House ise bildiğimiz gibi Vicodin. Ayrıca her ikisi de bulmacaları seviyor. Son olarak her ikisinin de daire numarası 221B.

 6. 6 Hugh Laurie düşünülen ilk isim değildi


  Patrick Dempsey, Denis Leary, Rob Morrow ve David Cross, House karakteri için düşünülen isimlerdendi. Seçmelere katılan bir diğer isim ise Kyle MacLachlan. Kyle bir röpörtajında "hayatımın en kötü seçmelerinden biri." dedi. Hugh Laurie'nin rolü nasıl aldığına birazdan geliyoruz.

 7. 7 2008'de Dünyada en çok izlenen dizi oldu.


  66 Ülkede 82 milyonu aşan izleyicisiyle 2008 yılında CSI ve CSI: Miami'yi geçerek en çok izlenen dizi olmuştur.

 8. 8 En çok izlenen bölüm: Frozen


  4. Sezon 11. Bölüm Frozen 29 milyon kişi tarafından izlenerek House'un en çok izlenen bölümü olmuştur.

 9. 9 Hugh Laurie, House için audition'da


  Hugh Laurie, 2004 yılında Flight of the Phoenix çekimleri için Namibya'ya gitmişti. Seçmelere katılmak için yukarıda izlediğiniz videoyu "yeterli ışık alan tek yer orası." diyerek kaldığı otelin banyosunda kaydetmiş. 

 10. 10 Amerikalı bir adam


  David Shore,  dizinin yapımcılarından Bryan Singer'ın Laurie için kendisine “Bakın, istediğim bu: Amerikalı bir adam” ifadesini kullandığını söyledi. Hugh Laurie'nin İngiliz olduğunu bilmeden.

 11. 11 Hugh Laurie ve Amerikan aksanı


  İngiliz olan Hugh Laurie daha önce bir çok İngiliz komedisinde yer almış House onun ilk Amerikan TV projesi.

 12. 12 Bölüm başına 700.000$


  Hugh Laurie ilk sezon bölüm başına 50.000$ dolar alırken, final sezonunda bu miktar 700.000$'a çıktı.

 13. 13 Laurie, House'un ana karakter olduğunu düşünmemiş


  Hugh Laurie aslında dizinin ana karakterinin Dr. James Wilson olduğunu düşünmüş.

 14. 14 Laurie topallamayı bırakamamış


  Laurie, 8 sezon boyunca baston kullandıktan sonra normal hayatında da bu şekilde yürümeye devam etmiş. Hatta dizi çekilirken şu ifadeleri kullanmış "Yedi, sekiz veya dokuzuncu sezona kadar sürebilir, ancak bilip bilmediğimi bilmiyorum çünkü dizlerimi kaybetmeye başlıyorum. Çok fazla kalça işi var. Çok yanlış giden şeyler var."

 15. 15 Chase ve Cameron nişanlanmış


  Chase karakterine hayat veren Jesse Spencer ve Cameron'a hayat veren Jennifer Morrison 2006 yılında nişanlanmışlar ancak henüz bir yıl dolmadan ayrılık kararı almışlar.

 16. 16 Onüç ekibe nasıl katıldı


  The O.C.'nin yıldızlarından Olivia Wilde diziye Onüç karakteri olarak katılmıştı. Ama nasıl ? Dizide defalarca The O.C. izleyen House'un ekbine The O.C.'den ayrılan Olivia Wilde katılıyor.

 17. 17 Laurie, babasından ilham almış


  Hugh Laurie'nin babası Ran Laurie bir doktormuş. USA Today'e verdiği röpörtajda "Babamın sahte bir versiyonu olmak için daha fazla para almanın suçlu hissettirdiğini  ve O çok nazik bir ruhtu ve bence çok iyi bir doktordu." ifadelerini kullanmış.

 18. 18 TV'nin En Seksi Adamı


  2005 yılında Hugh Laurie TV Guide dergisinin kapağında "TV'nin En Seksi Adamı" olarak yer aldı. 2008 yılında ise Gregory House, şimdiye kadar ikinci en seksi televizyon doktoru seçildi. Birinci Doug Ross(George Clooney).

 19. 19 Cuddy'nin finalde geri dönmesi istenmiş!


  David Shore, Lisa Edelstein'e dizi finalinde geri dönmesini istediğini söylemiş ancak sevgili Cudy bunu kabul etmemiş. Ayrılmasının sebebi ise FOX'un 3 oyuncuda maaş kesintisine gitmek istemesi Omar Epps ve Robert Sean Leonard kabul etmiş ancak Lisa Edelstein kabul etmeyip ayrılmış.  David Shore, "Onun geri gelmesini istedim, ancak bunu yapamadık." dedi. Edelstein ise "pişman olmadığını ve House ile Cuddy'nin hikayesinin olması gerektiği yerde bittiğini düşünüyorum." demiş.

 20. 20 It’s never Lupus


  8 sezonda sadece 1 hastaya lupus tanısı konmuştur.

 21. 21 House ve Wilson arkadaş olamayabilirdi


  Dizi henüz geliştirilme aşamasındayken FOX'un Wilson için fikirleri varmış.
  FOX, Wilson karakterinin House ile karşılaştırılabilmesi için iyi biri olmasını istemiş.

  David Shore, Robert Sean Leonard'ın Wilson seçmeleri için geldiğinde;
  "Bryan Singer, ona not vermek için dışarı çıktı ve bende odada oturup düşünüyordum "Sanırım bu kötü bir fikir...bu adam hakkında House ile arkadaş olmasını sağlayacak bir şey olmalı." Bryan'a Robert'a bu fikre katılmadığımı söylemek için dışarı çıktım ağzımdan çıkar çıkmaz Bryan: "Onun bu şekilde okumasını sağlayacağız, rolü ona kapacağız sonra d kendi yolumuza bakacağız."