Karantina günlerinde sık sık ziyaret ettiğiniz internet sitelerinden sıkıldıysanız ve vakit geçirebileceğiniz yeni siteler arayışındaysanız bu liste tam size göre. Karantina günlerinde vakit geçirebileceğiniz internet siteleri listesi sizinle.

 1. 1 Dünya ne dinliyor ?


  Türkiye'den Amerika'ya, Avusturalya'dan Şili'ye kadar dünyada hangi radyolar, hangi müzikler dinleniyor keşfetmek ister misiniz ? radio.garden web sitesi ile dünyanın ne dinlediğini öğrenebilir siz de onlarla birlikte dinleyebilir farklı kültürleri farklı müzikleri keşfedebilirsiniz.

 2. 2 pointerpointer.com


  pointerpointer.com internet sitesinde fare imlecinizi herhangi bir yere koyarak imlecinizin yerini gösteren ilginç fotoğraflara göz atabilirsiniz.

 3. 3 İngilizce bilgin ile ihtiyaç sahiplerine pirinç bağışlayabilirsin


  Unicef'in Dünya Gıda Programı ile işbirliği içerisinde olan freerice.com adresine girerek ingilizce bilgin ile vereceğin her doğru cevapta kazanacağın 10 pirinç tanesini ihtiyaç sahiplerine bağlayabilirsin.

 4. 4 beanbeanbean.com


  Freerica benzeri beanbeanbean.com'da "Bu ne?" , "Periyodik tablo" , "Başkentler" gibi toplam 7 farklı soru tipi seçeneğinden istediğinizi seçerek karşınıza gelen soruların zoruluğunu isterseniz kolay, orta veya zor olacak sekilde seçebilir ve cevaplamaya başlayabilirsiniz. Her doğru cevabınızda ihtiyaç sahiplerine kazandığınız fasulyeler dağıtılıyor.

 5. 5 Filmleri müziklerinden bulabilir misin ?


  Listedeki en sevdiğim, şu sıralar en çok vakit geçirdiğim internet sitesi movie-music-quiz.com'da sadece filmlerde değil çeşitli dizilerde ve oyunlarda yer alan müzikleri dinleyerek o müziğin hangi filme, diziye veya oyuna ait olduğunu tahmin ediyorsunuz.

 6. 6 İçinde ki Bob Ross'u uyandır


  Google'ın hazırladığı bu web sitesinde sizden 20 saniye içerisinde istenileni çizmeniz bekleniyor. Doğru çizseniz de çizmeseniz de bir sonrakine geçiyorsunuz. quickdraw.withgoogle.com

 7. 7 Sevdiğin dizi veya filmde ki müziği bul


  Sevdiğiniz bir filmde veya dizinin bölümlerinde duyduğunuz müziklerin isimlerini öğrenmek istiyorsanız tunefind.com'u ziyaret etmelisiniz.

 8. 8 Wikiwand.com


  Wikipedia alternatifi wikiwand.com rakibine göre daha estetik bir temaya sahip.

 9. 9 Brain.fm


  Karantina günlerinde çalışırken odaklanmanıza, rahatlamanıza veya uyumanıza yardımcı olabilecek brain.fm ile müziği hissedin.

 10. 10 Tek kullanımlık email


  temp-mail.org ile kendinize tek kullanımlık mailler oluşturabilirsiniz. Böylece bir bakıp çıkacağınız internet siteleri için size kolaylık sağlıyor.  Temp-Mail'in rakiplerine göre daha sade ve hoş bir tasarıma sahip olduğunu özellikle belirtmek isterim.

 11. 11 Beyin egzersizi yapın


  Bir grup bilim insanı ve oyun tasarımcısının geliştirdiği Lumosity.com'a üye olarak beyin egzersizi yapabilirsiniz.

 12. 12 Aradığın müziği mırıldanarak bul

  Midomi.com üzerinden aradığınız müziği biraz mırıldanarak bulabilirsiniz.

 13. 13 myNoise.net

  Kalabalık bir ortamda gürültüden dolayı işinize odaklanamıyorsanız myNoise.net'i deneyin. Odaklanmaya, uyumaya, sakinleşmeye, biraz derinlere dalmaya veya ilhimı bulmaya ihtiyacınız varsa myNoise.net adresinde size uygun olanı bulup dinleyebilirsiniz.

 14. 14 Çizmeyi öğren


  Drawspace.com size sıfırdan çizmeyi öğretiyor. Bir ağacı, parmaklarınızı, bir hayvanı veya bir yüzü çizmeyi öğrenmek istiyorsanız aradığınız adres drawspace .

 15. 15 Dünyayı izleyin


  Windy.com ile dünyada neler olup bittiğini öğrenebilirsiniz. Nerede yağmur yağıyor, rüzgarın yönünü, hava sıcaklığını, bulutları, dalgaları ve hava kalitesi gibi bir çok şeyden haberdar olabilirsiniz.