En İyi Netflix Filmleri 2020
  1. Anasayfa
  2. Sinema ve Dizi Haberleri

En İyi Netflix Filmleri 2020

0

Netflix kurtları tarafından hazırlanmış En iyi Netflix Filmleri 2020 listemiz yayında. Her ay genişleyen film kütüphanesiyle Netflix 2020 listesi.

En İyi Netflix Filmleri 2020

En İyi Netflix Filmleri 2020
En İyi Netflix Filmleri 2020

Ma Rainey’s Black Bottom

Chadwick Boseman’ın son filmi Ma Rainey’s Black Bottom’da Viola Davis, “Blues’un Annesi” olarak bilinen Ma Rainey’i canlandırıyor. 1927’de bir öğleden sonra Ma Rainey; menajerine ve yapımcısına meydan okurken, bir trompetçi olan Boseman’ın Levee’in de kendi planları vardır. Denzel Washington yapımcılığını üstlendiği film August Wilson’ın aynı adlı oyunundan uyarlandı.

Tür: Müzik, Dram
IMDB: 7.3
Rotten Tomatoes: 99%

El Camino

“Senin için en iyisine sadece sen karar verebilirsin Jesse.”

Uzun süre esir olarak tutulup uyuşturucu hazırlamaya zorlandıktan sonra dizide Walter White’ın kurtardığı Jesse Pinkman’ın finalin ardından yaşadıkları anlatılıyor.

Tür: Gerilim, Dram
IMDB: 7.3
Rotten Tomatoes: 91%

Mank

David Fincher’ın yönettiği Mank filminde Herman J. Mankiewicz’in hayat hikayesi anlatılıyor. Biyografik bu filmde Herman J. Mankiewicz’e Gary Oldman hayat veriyor.

Tür: Biyografik, Dram
IMDB: 7.2
Rotten Tomatoes: 84%

The Devil All the Time

Robert Pattinson, Sebastian Stan ve Tom Holland’ın yer aldığı filmin kadrosu adeta şampiyonlar ligi gibi. Kötü adamlar, yolsuzluk ve vahşetle dolu bir orman kasabasında savaş sonrası sevdiklerini korumaya kendini adamış genç bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Tür: Gerilim, Dram
IMDB: 7.1
Rotten Tomatoes: 64%

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Adam Sandler, Ben Stiler, Grace Van Patten ve Dustin Hoffman’lı bir Noah Baumbach filmi. Aile sorunlarının temel alındığı filmde üç kardeşin babaları için New York’a gelmesiyle hayatlarının nasıl değiştiğini görüyoruz.

Tür: Dram, Komedi
IMDB: 6.9
Rotten Tomatoes: 92%

Da 5 Bloods

Spike Lee tarafından yönetilen filmde Afrika asıllı dört Amerikalı savaş gazisinin Vietnam’a dönüşü anlatılıyor. Gaziler takım liderlerinin mezarını ve saklı hazineyi bulmak için Vietnam’a geri dönüyor. Oyuncu kadrosunda Delroy Lindo , Jonathan Majors , Clarke Peters ve Chadwick Boseman bulunuyor.

Tür: Dram, Savaş filmi
IMDB: 6.5
Rotten Tomatoes: 92%

The Ballad of Buster Scruggs

Coen kardeşlerden yine harika bir film. Coen kardeşler ilk başta dizi olarak düşünmüş ancak daha sonra bu fikirden vazgeçmişler. Vahşi batı’da şarkı söyleyen bir silahşör, bir çift ödül avcısı, seyahat eden bir yaşlı, banka soyan bir hırsız ve madencinin şiddet dolu yaşam hikayesi. Oyuncu kadrosunda Tim Blake Nelson, James Franco, Liam Neeson yer alıyor.

Tür: Western
IMDB: 7.3
Rotten Tomatoes: 89%

Marriage Story

Noah Baumbach’in yazıp yönettiği Marriage Story, ailevi sorunları konu alan bir film. Bir yönetmen olan Charlie ve oyuncu eşi Nicole’un New York’tan Los Angeles’a uzanan boşanma sürecini ele alıyor.

Tür: Dram
IMDB: 8.0
Rotten Tomatoes: 94%

Roma

Yönetmen Alfonso Cuaron’un Mexico City sokaklarındaki yetiştirilme tarzından ilham alarak Roma’da geçmişini öne çıkarıyor. 1970’lerin başında Mexico City’de orta sınıf bir ailenin hizmetçisi olan Cleo’nun yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Dram
IMDB: 7.7
Rotten Tomatoes: 95%

The Irishman

Martin Scorsese’nin yönettiği 3 saat 30 dakikalık The Irsihman, mafya tetikçisi Frank Sheeran’ın hayatını anlatıyor. Film, Sheeran’ın 1950 – 1970 yıllarındaki arkadaşı Jimmy Hoffa için boyadığı evlerle ve Amerika’nın sendaki lideri Hoffa’nın gizemli kayboluşunu ele alıyor.

Tür: Gerilim, Biyografik
IMDB: 7.9
Rotten Tomatoes: 95%

Uncut Gems

Borçları artan ve öfkeli alacaklılarının kapıya dayandığı New Yorklu laf ebesi bir kuyumcu, ayakta ve hayatta kalma umuduyla her şeyini riske atar.

Tür: Suç , Dram , Gerilim
IMDB: 7.4
Rotten Tomatoes: 92%

Beasts of No Nation

Afrika ülkesindeki iç savaşta savaşması için ailesinden zorla alınan çocuk Agu’nun yaşadıkları ele alınıyor. Film, Cary Joji Fukunaga tarafından aynı adlı romandan uyarlandı.

Tür: Dram, Savaş
IMDB: 7.7
Rotten Tomatoes: 92%

The Old Guard

Charlize Theron’lı The Old Guard, yıllardır paralı asker olarak çalışan bir grup ölümsüz askerin başka bir ölümsüzü keşfetmesiyle işlerin gittikçe nasıl kötü bir hal aldığını anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu
IMDB: 6.6
Rotten Tomatoes: 80%

Extraction

Chris Hemsworth’lü Extraction’a ilk bakış

Paralı asker olan Tyler Rake, uluslaarası bir suç örgütü liderinin oğlunun kaçırılmasıyla işe alınır. Tyler Rake hayatının en ölümcül anlarını yaşayacaktır.

Tür: Aksiyon, Gerilim
IMDB: 6.7
Rotten Tomatoes: 67%

Netflix’te aradığınızı bulun: Netflix Kodları
Netflix’te En Çok İzlenen 10 Film
Yılbaşında İzlenecek Filmler

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir