Koronavirüs sebebiyle birçoğumuzun evde karantinada olduğu günlerde sıkılmadan vakit geçirebilmeniz için online olarak gezebileceğiniz 15 otomobil müzesi ni listeledik.

Ulusal Corvette Müzesi

Spor otomobili denince akla ilk gelen markalardan bir tanesi de hiç kuşkusuz Corvette.1994’te Bowling Green, Kentucky’de inşa edilen ulusal corvette müzesi 1953 yılından beri üretilen araçlar sergileniyor.

Henry Ford Müzesi

1929 yılında inşa edilen Henry Ford Müzesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük açık-kapalı müze kompleksi olma özelliğini taşıyor. Yıllık 1.7 – 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan müze koronavirüs döneminde ziyaretçilerini sanal ortamda ağırlıyor.

Online gez: https://www.thehenryford.org/virtual-visit-to-henry-ford-museum/

Mercedes-Benz Müzesi

2006 yılında Almanya Stuttgart’ta açılan müzede Mercedes-Benz tarihinde üretilen tüm otomobiller sergilenmektedir. Yıllık 1 milyonu aşkın kişi müzeyi ziyaret ediyor.

Online gez: https://www.mercedes-benz.com/en/classic/museum/exhibition/

Lamborghini Müzesi

2001 yılında ziyaretçilerine kapısını açan Lamborghini müzesi, virüs salgını yüzünden şu sıralar ziyaretçilerini online olarak ağırlamakta.

Enzo Ferrari Müzesi

İtalyan mimarisi Ferrari otomobillerinin geçmişten geleceğe nasıl evrildiğini evinizden birkaç kolay tık ile görebilirsiniz.

Honda Koleksiyon Salonu

Japonya merkezli Honda, 1998 yılında müzesini ziyaretçilerine açtı. Honda’nın ürettiği yüzlerce araç bu müzede segilenmektedir.

Online gez https://www.honda.com/collection-hall-gallery#

Horacio Pagani Müzesi

Porsche Müzesi

Porsche’un otomatik sektöründeki uzun geçmişine ve yıldan yıla değişen araçlarının sergilendiği müzeyi diğer müzelerden ayıran bir şey daha var. Bu müzede Porsche’un konsept araçlarına da yer verilmiş.

Mazda Müzesi

Japonya merkezli otomotiv şirketi Mazda’nın otomotiv sektöründeki serüveni tanık olmak için müzeyi sanal olarak gezebilirsiniz.

Volvo Müzesi

Sağlamlığıyla bilinen Volvo’nun müzesi İsveç’te kurulmuş. Yıldan yıla değişen Volvo otomobillerinin serüvenini bu müzeyi ziyaret ederek görebilirsiniz.

Petersen Otomotiv Müzesi

Los Angeles, ABD’de bulunan ve dünyanın en büyük otomobil müzelerinden bir tanesi olan Petersen Otomativ Müzesi’nde yüzlerce araç sergileniyor.

Skoda Müzesi

1895 yılında bisiklet üretmek için kurulan Skoda bugün Volkswagen Grubu’nun önemli bir parçası halinde. Skoda’nın 1 asırlık tarihininde ürettiği araçları online olarak görebilirsiniz.

Toyota Otomobil Müzesi

Otomotiv sektörünün köklü firmalarından Toyota’nın ürettiği bir çok aracı sanal tur ile görebilirsiniz.

Mullin Otomotiv Müzesi

İş adamı Peter W. Mullin’in yüzlerce araçtan oluşan koleksiyonunun sergilendiği müzede ağırlıklı olarak Bugatti marka araçlar bulunuyor.

Barber Vintage Motor Sporları Müzesi

Binlerce aracın bulunduğu müze dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alıyor. Eski veya yeni birçok motorsiklet ve otomobilin bulunduğu müzeyi her yıl milyonlarca insan ziyaret ediyor.

Listemizin sonuna geldik yeni içeriklerde görüşmek üzere.