Mount & Blade II Bannerlord‘da en önemli şeylerden bir tanesi paradır. Rehberimizde size nasıl Kervan kurulacağını ve para kazanmanın inceliklerini anlatacağım. Mount & Blade II Bannerlord Kervan Kurma Rehberi.

Mount & Blade II Bannerlord’da oyuncuların Kalradya’yı fethetmek için duyduğu en önemli kaynaklardan bir tanesi paradır. Sonuçta asker toplarken, onları beslemek için yiyecek alcağınız zaman veya kalenizi/şehrinizi geliştirmek için ihtiyaç duyulan şey paradır. Bannerlord’da para kazanmanın çeşitli yollardı vardır (bakınız Bannerlord Atölye Rehberi) parayla para kazanmayı tercih ettiği yol ise kervan kurmaktır.

Bir kervana sahip olmanın getirdiği en büyük sorun çevredeki haydutlardır. Eğer kervanınıza bizzat siz eşlik etmeyecekseniz bu noktada kervana eşlik etmesi için bir yoldaşınızı görevlendirmek durumundasınız. Eli kılıç tutan, attığını vuran bir yoldaş kervanınızın güvenliği için çok önemlidir (Bannerlord Yoldaş Rehberi). Şimdi gelelim nasıl kervan kuracağınıza.

Bannerlord Nasıl Kervan Kurulur?

Kervan kurabilmek için ilk önce 15 bin dinara ihtiyacınız var. Eğer bu miktarda paraya sahipseniz bir sonraki adım olan doğru kişiyle doğru iletişim adımına geçeceğiz. Ticaret yapmak istediğiniz bölgeyi seçmeniz gerekiyor, haritadan uygun yeri belirleyin ve oradaki büyük şehirlerden bir tanesine gidin. Mesela Lycan’a giderek oradaki Tüccarı bulun ve kervan kurmak istediğinizi söyleyin. Sizden 15 bin dinar para isteyecektir. Parayı ödedikten sonra kervanı birkaç tane askerinize ve bir yoldaşınıza devrettikten sonra ticaret için yola çıkacaklardır.

Mount & Blade II Bannerlord Kervan Kurma Rehberi
  • Kervan kurmak için 15 bin dinara ihtiyacını var. Eğer bu miktarda paraya sahipseniz sonraki adıma geçin.
  • Ticaret yapmak istediğiniz bölgedeki bir şehire doğru yola çıkın. Şehre vardığınızda oradaki Tüccar ile konuşun ve ona kervan kurmak istediğinizi söyleyin.
  • Tüccarın istediği 15 bin dinarı ödedikten sonra kervana birliğinizden birkaç asker yerleştirin. Son olarak yoldaşlarınızdan birini kervanın başına geçirmelisiniz. Bütün kontrol onda olacaktır.
  • İlgili adımları tamamladıysanız Tebrikler! artık kervan sahibi oldunuz.

Bannerlord’da kervan kurmanın herhangi bir sınırı yoktur istediğiniz kadar kervan kurabilirsiniz. Birliğinizde iyi eğitilmiş askerleri kervanınızın koruması için görevlendirmeyi unutmayın zira yolda bir sürü haydut ve çapulcu ile karşılaşacaklardır. Elinizdeki mallardan ve askerlerinizden olmak istemezsiniz.

Kervan kurmak için ödediğiniz 15 bin dinar ilk başta büyük bir meblağ gibi gözükse de kervan uzun vadede çok kazançlı bir iştir.