Netflix Türkiye’den 6 Yeni Proje Geliyor
  1. Anasayfa
  2. Sinema/TV Haberleri

Netflix Türkiye’den 6 Yeni Proje Geliyor

0

Netflix Türkiye kısa bir süre önce düzenlediği bir etkinlikte 2020 yılında platforma eklenecek 6 yeni yapımı duyurdu. Etkinlikte Atiye‘nin 3. ve final sezonu onayını aldığı da belirtildi.

Dünyanın en popüler platformlarından bir tanesi olan Netflix’in dünya genelinde 160 milyonu aşkın abone sayısı bulunuyor. Netflix’in Türkiye’de ise 1.5 milyondan fazla abonesi olduğu bilinmekte. Birçok ülkede faaliyetlerini devam ettiren Netflix, Türkiye’de de önemli işlere imza atıyor. İlk olarak Hakan: Muhafız dizisiyle başlayan Netflix Türkiye üretime hiç ara vermeden devam ediyor. Kısa bir süre önce Netflix tarafından düzenlenen bir etkinlikte 2020’de platforma eklenecek 6 yeni yapımın müjdesi verildi. Ayrıca etkinlikte 2019 Aralık ayında ilk sezonuyla çıkış yapan ve büyük beğeni toplayan Atiye dizisinin de 3. ve final sezonu onayını aldığı belirtildi. Gelin hep birlikte Netflix Türkiye’nin yeni yapımları ile ilgili paylaşılan detaylara bakalım.

Fatma

Özgür Önürme tarafından kaleme alınan yeni Netflix Türkiye dizisi Fatma, temizlikçi olan Fatma isimli bir kadının hikayesini ele alıyor. Hapishaneden tahliye edilen Fatma’nın kocası tahliyesinden kısa bir süre sonra ortadan kaybolur ve Fatma kocasını aramaya koyulur, bu yolculuk Fatma’nın birisini öldürmesiyle daha da ilginç bir hal alır.

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ay Yapım tarafından üretilecek yeni dizi Şimdiki Aklım Olsaydı, 10 yıllık evliliğinden, ailesinden ve yaşadığı hayattan çok sıkılan Reyhan’ın hikayesini ele alıyor. Ece Yörenç tarafından kaleme alınan yeni dizinin yönetmenliğini Çağan Irmak ve Umut Aral üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Özge Özpirinçci (Reyhan), Birkan Sokullu (Nadir), Burak Yamantürk (Cihan), Elifcan Ongurlar (Ayşe), Ümit Erlim (Ateş), Selçuk Borak (Fahrettin) ve Feyyaz Yiğit (Hızır) bulunuyor.

Netflix Türkiye’ye 2020’de Eklenecek Diziler ve Filmler

Sıcak Kafa

Yeni projeler arasında belki de en çok merak edilen yeni dizi Sıcak Kafa, içinde bulunduğumuz şu Coronalı günler gibi dünyayı etkisi altına almış bir salgını konu alıyor. Dil ve konuşma yoluyla bulaşan bu hastalığa maruz kalındığında bireyde akıl hastalığı oluşuyor. Bu delilik salgınının tüm dünyada etkisi altına alamadığı tek kişi eski dil bilimci Murat Siyavuş. Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Siyavuş karşılaşacağı sorunları öngörerek Salgınla Mücadele Kurumu’ndan kaçmaya çalışır ve bu kaçış onu hastalığın mirası “Sıcak Kafa”yı bulmaya doğru iter.

Exatlon Challenge

Acun Medya‘nın farklı ülkelerde Exatlon adıyla yayımladığı zorlu yarışma programı Netflix’e Exatlon Challenge adıyla gelecek. Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Uğur’un sunuculuğunu yaptığı Exathlon Challenge 3 Temmuz‘da Netflix’te. Buse Plan, Barış Erdoğan, Uras Benlioğlu, Dilan Ay, Buğra Kazancı, Doğan Kabak, Burce Yağmur Karabal, AğırSağlam, Elanur,Furkan Yaman, Zeynep Aleyna Şen, MiaFitz, Hayrettin, Mendebur Lemur, Öykü Berkan, Dilara Aydın yarışmacılar arasında bulunuyor.

Yarına Tek Bilet

Netflix Türkiye‘nin ilk orijinal filmi olacak olan Yarına Tek Bilet Ankara’dan İzmir’e doğru bir yolculukta karşılaşan iki yabancının romantik hikayesini konu alıyor. OG Medya’nın yapımcılığında, Ozan Açıktan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünü Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger paylaşıyor.

Atiye 3. Sezon

En beğenilen yapımlardan Atiye’nin 3. Sezon çalışmaları dizinin ilk sezonunun yayımlanmasıyla birlikte başlamıştı. Etkinlikte Netflix tarafından resmi olarak Atiye’nin 3. ve final sezonu onayı aldığı duyuruldu. İkinci sezon Eylül 2020’de Netflix’te.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir