Türkiye’nin en iyi LoL oyuncuları 1v1 League of Legends turnuvasında bir araya geldi. Final maçını ardından Red Bull Solo Q 2020 şampiyonu belli oldu.

Türkiye’nin en iyi League of Legends oyuncularını bir araya getiren Red Bull Solo Q 2020 turnuvasının finalistleri geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu. Türkiye’nin en iyi LoL oyunucusu seçmek için düzenlenen Red Bull Solo Q 2020 turnuvasında 8 oyuncu eleme aşamalarından geçerek finale isimlerini yazdırmaya hak kazanmışlardı. Geçtiğimiz saatlerde Esma Sultan Yalısı’nda Audi ve Monster Notebook partnerliği ile düzenlenen görkemli bir final karşılaşmasında heyecan dolu final karşılaşmasının ardından Red Bull Solo Q turnuvasının kazananı Berkay “Kazing” Özyurt oldu. En iyi 8 League of Legends yayıncısı arasından ise Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya Vadi’nin Ustası ünvanını aldı.

Turnuvanın şampiyonu Berkay “Kazing” Özyurt: “Turnuva İstanbul Boğazı’nın en güzel manzarasına sahip, muhteşem bir atmosferde gerçekleştirildi. İlk defa böyle bir turnuvaya katıldım. Bunun heyecanı vardı üstümde. Çok güzel bir etkinlikti, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Rakiplerimi tebrik ediyorum. Çok mutluyum, birçok duyguyu aynı anda yaşıyorum.” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: RedBull.com

Red Bull Solo Q 2020 Şampiyonu Belli Oldu