Dünyanın en popüler ve en çok tercih edilen dijital müzik platformu olan Spotify, sesli asistan özelliği üzerinde çalışıyor.

Spotify’ın araç kullananlar için büyük önem taşıyan sesli asistan özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Jane Manchun Wong isimli bir twitter kullanıcı paylaştığı bir tweette uygulamanın ayarlar kısmında ki “Hey Spotfiy” özelliğinin ekran görüntüsünü paylaşarak şu açıklamayı yazdı : “Spotify “Hey Spotify” sesli aktivasyon üzerinde çalışıyor.”

Jane Manchun Wong, twitter’da çeşitli uygulamaların test ettiği özellikleri paylaşmasıyla tanınıyor. Spotify’ın yeni özelliği özellikler araç kullananlar için büyük önem taşıyor. Böylece sürücüler trafikte telefonlarıyla uğraşırken dikkatleri dağılmayacak birkaç basit komutla şarkı değiştirebilecekler. Bu özelliğin tam olarak ne işe yarayacağını neler yapabileceğini bilmesek de bazılarımızın işini oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Yeni özellik ile ilgili Spotify yetkileri tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı ve özelliğin ne zaman herkes tarafından kullanılabileceği ise bilinmiyor.