Geçtiğimiz günlerde duyurulan Kartopu Çatışması modu sunuculara eklendi. VALORANT kartopu çatışması modu artık oynanabilir.

1.14 yaması ile tanıtılan yeni kartopu çatışması modu az önce sunuculara eklendi. 29 Aralık tarihinde kadar oyuncuları eğlendirecek olan Kartopu modunda ücretsiz olarak Snowbro Gun Buddy dağıtılıyor. Beş kişiden oluşan iki takımın mücadele ettiği oyun modunda 50 öldürme skoruna ilk ulaşan takım oyunu kazanıyor.

VALORANT Kartopu Çatışması Modu
VALORANT’a Kartopu Çatışması Modu Eklendi

Kartopu çatışmasında oyuncular öldükten sonra kısa bir süre sonra tekrar hayata dönebiliyor. Ayrıca oyunculara haritaya rastgele dağıtılmış kilitli kutularda yetenekler sunuluyor. Kartopu fırlatarak kırabileceğiniz kutulardan seri atış, hızlı hareket, daha yükseğe zıplama gibi bir dizi güçlendirmeye sahip olabilirsiniz. Ancak oyuncu öldükten sonra güçlendirmesi kayboluyor.

Kartopu çatışması modunda oyuncular maç başına 750 xp kazanacaklar. Eğer kazandan tarafta iseniz ekstra 150 xp daha kazanacaksınız. Eğlenceli kartopu çatışması modu 29 Aralık’a kadar oynanabilir.