Cyberpunk 2077 İlişki Rehberi
  1. Anasayfa
  2. Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 İlişki Rehberi

0

Cyberpunk 2077 en başından itibaren ilişki gibi tüm kararları oyuncuya bırakıyor. CD Projeckt’in RPG oyunu Cyberpunk 2077 için ilişki rehberi hazırladık. Oyunda kimlerle ve nasıl ilişki kurulduğunu anlattık.

CD Project Red’in oyun dünyasını alt üst etmesi beklenen RPG türündeki oyunu için geri sayım devam ediyor. Sürekli ertelendiği haberini aldığımız oyunun bu kez çıkmasını bekliyoruz. Cyberpunk 2077 çok fazla seçenek sunarak son kararı oyuncusuna bırakıyor. Oyunda kiminle ilişki kuracağınıza siz karar veriyorsunuz. Hatta karakterinizin görünüşü gibi birçok detayı da siz belirliyorsunuz.

Ana karakterimiz V’nin oyuncu tarafından oluşturuluşundan itibaren V NightCity’de bir grup karakter ile düzenli ilişki veya tek gecelik ilişkiler yaşayabilecek.

NOT: Bu rehber içeriği oyun piyasaya çıktıktan sonra değişiklik gösterebilir.

Cyberpunk 2077 İlişki Rehberi

Cyberpunk 2077’nin baş görev tasarımcısı Pawel Sasko yaptığı açıklamalarda oyun içi seçimlere dair çok fazla seçenek sunduklarını ve ilişki konusunda da NPC’lerin tıpkı biz insanlar gibi tercihleri olduğunu açıkladı. Eğer karakteriniz ile NPC’nin tercihleri uyuşuyorsa ancak o zaman ilişki kurabileceksiniz. Oyundaki bir başka durum ise bazı karakterler romantik ilgi alanları tek eşliliği çok fazla önemsemeyebilirken, diğerleri için onlara özel kalmazsanız aranızdaki anlaşma bozulacaktır.

Cyberpunk 2077 İlişki Rehberi
Cyberpunk 2077 İlişki Rehberi

Cyberpunk 2077’nin çok fazla çıplaklık içerdiği daha önce açıklanmıştı. Gelen bazı bilgiler ise oyundaki bazı ilişki sahneleri birinci şahıs gözünden gösterileceği. CD Project ise bu duruma oyuncunun oyundaki çıplaklığın devre dışı bırakılması seçeneğini alternatif olarak sunuyor.

Cyberpunk 2077 Kimlerle İlişki Kurulur?

Joy-Toys

Amsterdam’daki Red Light’a benzer bir yer Night City’de de bulunuyor. Jig-lig caddesindeki Joy-Toys’a gidebilirsiniz.

Judy Alvarez

Arasaka’dan biyoçip çalmanıza yardım eden Judy Alvarez bir braindance uzmanı. Cyberpunk 2077’de ilk braindance seasınızda tanışacaksınız.

Judy, Evelyn Parker’ı bulmanızı gerektiren Otomatik Aşk görevinin bir parçası olarak hikayenize dahil olacak. İstediğinzde onu arayın, romantizm seçeneğini aktif tutabilirsiniz. Bu görev tamamlandığınızda, Aradaki Boşluk adlı yeni bir görevi gelecektir. Aynı şekilde, bu görev daha sonra Afet Parçası’na ardından Çifte Yaşam’a sizi sürükler. Bu görevler boyunca, Judy’yi yanınızda tutun ve onu mümkün olduğunca görevlere dahil edin.

Bundan sonra, Her İki Taraf Şimdi’den başlayıp Piramit Şarkısı ile biten Judy’yi içeren bir dizii kişisel görev var . Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta bulunuyor.

  • Judy size belirli bir karakterle başa çıkmanın planının ne olduğunu sorar: Onları öldürün ya da bağışlayın. Judy’ye fikrini sorabilirsiniz. Ne diyorsa onu yapın.
  • Balık görevi sırasında, “müttefikiniz” Maiko, Judy’nin oluşturduğu planın koşullarını değiştirmeye çalışacak. Judy’nin dediğini yap ve istendiğinde silahını çek.

Not: Bu sahnede Maiko’yu öldürmezseniz, Judy sizi daha sonra yanağınızdan bir öpücükle ödüllendirecektir. Eğer Maiko öldürürseniz Judy yürüyüp gidecektir. Ancak endişelenmeyin. Birkaç gün geçmesine izin verin, sizi tekrar arayacak.

Piramit Şarkısının sonunda, olayların fiziksel hale gelmesi için fırsatınız olacak. “Dokunma” seçeneği kullanın. Ertesi sabah, size dün gece nasıl hissettiğinizi sorduktan sonra, Judy ile daha uzun vadeli bir ilişki başlatmak için “Harika bir şeyin başlangıcı” diye cevap vermelisiniz.

Cyberpunk 2077 judy alvarez
Cyberpunk 2077 judy alvarez
  • Uzun vadeli bir ilişki istiyorsanız “Harika bir şeyin başlangıcı.” seçeneğine tıklayın.
  • Tek gecelik bir ilişki istiyorsanız “Hoş bir dikkat dağıtma” seçeneğine tıklayın.

Bu bilgiyi bilerek en son veriyorum. Judy ile ilişki kurmak, kadın V olmanız gerekiyor.

Meredith Stout

Meredith, Night City’de yaygın olarak güçlü silah üreticisi ve mega şirket olan Militech’in Kıdemli Operasyon Yöneticisi olarak biliniyor.

The Pickup’taki Malestrom çete sığınağına girmeden önce onu arama ve onunla anlaşma yapma seçeneğiniz olacak. Korumalarına saldırmayın.

Görev tamamlandıktan sonra size bir mesaj gönderecek. Bu mesaja “senden hoşlanmaya başlamıştım..” şeklinde cevap verin. Size bir buluşma teklifinde bulunacak. “Orada olacağım” diye cevap verin.

Meredit Stout ile ilişki kurmak için erkek ya da kadın V olmalısınız.

cyberpunk 2077 Meredith Stout
cyberpuniznk 2077 Meredith Stout

Panam Palmer

Panam Palmer ile Anders Hellman’ı ararken tanışacaksınız bu sırada onunla romantik bir şeyler yaşamak için fırsatınız olabilir. Hellman işinden sonra sizi tekrar arayacak. Birlikte Badlands’in kum fırtınasında bir evde mahsur kalacaksınız. Ancak Panam ilişki için oldukça isteksiz davranıyor. Onunla birçok görevde tekrar yan yana gelme fırsatınız olacak. Onunla Militech Basilisk’in içindeyken yakınlaşacaksınız.

Panam Palmer ile ilişki kurmak için erkek V olmalısınız.

cyberpunk 2077 Panam Palmer
cyberpunk 2077 Panam Palmer

River Ward

Kanunla Savaştım görevini kabul edin. Av isimli yan görevde River ile tanışacaksınız. Bu görevde River’ı hayatta tutmalısınız. Av görevinde sonra River ile ilişki kurmak için size sunulan fırsatı değerlendirin.

River Ward ile ilişki kurmak için kadın V olmalısınız.

Kerry Eurodyne

Kerry ile yan görevlerde tanışacaksınız. Samurai grubunu tekrar birleştirmenizi istendiği görevden sonra Kerry sizi arayıp yardım isteyecek. Kerry’nin görev dizisini tamamladıktan sonra onunla ilişki seçeneği açılacak. Bu da ikinci bir görev dizisini oluşturacak.

Off the Leash görevinde Kerry ile sohbet ederken onunla yakınlaşma fırsatınız olacak. Daha sonra bir tekne de ve sahilde ilişki seçenekleri aktif hale gelecek.

cyberpunk 2077 Kerry Eurodyne
cyberpunk 2077 Kerry Eurodyne

Alt Cunningham

İlk Johnny Silverhand hafıza geri dönüşleri aracılığıyla etkileşimleri oldukça dolu ve beklenmedik bu romantiklik. Alt ve Johnny’nin ilişkisinin arka planını detaylandırmaya hizmet ediyor. Alt Cunningham ile ilişkiniz oyunun hikayesinin son anlarında önemli hale geliyor.

Alt Cunningham ile ilişki kurmak için erkek veya kadın V olmalısınız.

Rogue Amendiares

cyberpunk 2077 Rogue Amendiares
cyberpunk 2077 Rogue Amendiares

Rogue Amendiares ile Tenya arayışı sırasında tanışacaksınız. Johnny vücudunuzu ele geçirip, Rogue’a bir ziyarette bulunup bulunamayacağını soracak. Ona izin verirseniz, onunla bir randevunuz olur. Meredith gibi, bu uzun vadeli bir ilişkiye dönüşmeyecek.

Rogue Amendiares ile ilişki kurmak için erkek veya kadın V olmalısınız.

Cyberpunk 2077 rehber içeriklerimizin devamı için bize yorum yazarak destek olabilirsiniz.

Önceki rehber: Cyberpunk 2077 Hızlı Para Kazanma.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir