Land Rover ‘ın ikonik 4×4 modeli Defender, Euro NCAP‘te beş yıldız almayı başardı. Yeni Defender Euro NCAP’in en yüksek puanını aldı.

Yenilenen Land Rover Defender, otomobillerin güvenliğinin ve performanslarının değerlendirildiği Euro NCAP testinden en yüksek puanı alarak geçti. Euro NCAP testinde onlarca farklı senaryo ile test edilen yeni Defender çocuk yolcu korumasında yüzde 85, güvenlik asistanlarında da yüzde 79 ile yapılan testlerden başarıyla geçti. Testlerde Defender’ın aldığı en düşük not 71 olarak kaydedilmiş. Test sırasında yayaların aracın tamponundan hasar görebileceği gözlemlenmiş.

Zorlu koşulların üstesinden gelmek için ultra sert alüminyumdan oluşan gövdesiyle yeni Defender yüksek güvenlik sunuyor. En yeni, en gelişmiş teknolojilerle donatılmış araç, olası bir çarpışma durumunda sürücü bir aksiyon göstermez ise çarpışmanın şiddetini azaltmak için acil frenleme sistemini devreye alıyor.

Yeni Land Rover Defender Euro NCAP’te 5 Yıldız Aldı
Yeni Land Rover Defender Euro NCAP’te 5 Yıldız Aldı

Yeni Land Rover Defender; SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak sunulan Kör Nokta Asistanı, araçtan inerken yolcuyu uyaran Güvenli Çıkış Monitörü ve Arka Trafik Monitörü sayesinde sürücüsüne yüksek güvenlik imkanı sunuyor. Yeni Defender’ın dikkatleri çeken bir diğer özelliği ise 3D Çevre Görüş Kamera sistemi, ön konsolda yer alan Pivi Pro ekranına aracın üç boyutlu görüntüsünü yansıtarak sürücünün güvenli manevralar yapmasına yardımcı oluyor. Yeni Land Rover Defender, Matrix LED farları ile karşıdan gelen sürücülerin gözlerini almasının da önüne geçiyor.

Land Rover Defender Fiyatı

Türkiye’de Şubat ayında satışa sunulacak yeni Land Rover Defender’ın fiyat listesi:

  • Land Rover Defender S 2.0 D240 1.519.555 Türk Lirası,
  • Land Rover Defender SE 2.0 D240 1.672.395 Türk Lirası,
  • Land Rover Defender HSE 2.0 D240 1.846.076 Türk Lirası,
  • Land Rover Defender First Edition 2.0 D240 1.915.548 Türk Lirası.