Oyunun kurallarını değişen Chronicomlar, SHEILD’ı yok etmek için yeni hamlelerini yapmaktadırlar. Agents of S.H.I.E.L.D. 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi

Geçen bölümde Sousa ile birlikte 70’lere gelen ajanlar SHEILD’ın barına geliyor ve burada bir kutlama olduklarını görüyorlar. Sousa içeridekilerden birini tanıyarak onun Küçük Ricky yani SHEILD Generali Rick Stoner’ın olduğunu doğruluyor. Küçük bir konuşma yapan Rick Stoner, patronu Wilfred Malick’e sözü veriyor. (3 yıl önce Malick’in ölmesi gerekiyordu) Geçen bölümün sonunda Chronicomlar ile anlaşma yapan Malick bu sayede hala hayatta. Konuşmasında Project Insight’dan bahseden Malick, chronicomlar sayesinde işlerini hızlı bir şekilde ilerletiyor. May, kadehini yudumlayan General’in yanına giderek ondan bilgi almaya çalışır ve de başarılı olur. Masasında oturan Daisy ise Wilfred Malick’in oğlu Gideon ve Nathaniel ile tanışır. Nathaniel’ın 1970 yılında ölmesi gerekiyordu yine Chronicomlar. Mekana girdiklerinden beri Enoch’a ulaşamayan ajanların bilgi almak için ona ihtiyaçları vardır. Yo-yo ile bir kaçamak yapan Mack geldikleri Deniz fenerinde bir şeylerin ters gittiğini anlar. Ve gizli projelerden birini -Fırlatma rampası- görürler. Birkaç dakika önce Gideon ile tanışan Daisy’nin yardımına koşan Sousa oradan ayrılarak Malick’in gizli ofisine giriş yaparlar. Gizli ofiste bilgisayarlardan birine erişen Daisy, Project Insight’ın hedef listesine erişir ve listedeki bir isim dikkatini çeker. BRUCE BANNER. Mekandan çıkış yapacakları sırada Wilfred Malick ajanlarımızı tanımış ve Chronicomlara haber vermiştir. Karşı bir hamle ile Daisy, Wilfred’ın oğlu Nathaniel’ı kaçmak için kullanır. Kaçarken peşlerinden gelen 2 kişiyi özel gücü ile etkisiz hale getiren Daisy’i Sousa şaşkınlık ile izlemektedir. Bir süredir Enoch’a ulaşmaya çalışan ajanlarımız sonunda onu bulurlar.

Come with me if you want to continue to exist.

Agents of SHIELD 7.Sezon 5.Bölüm

Dönemin havalı arabalarından biriyle sağlam giriş yapan Enoch, dostlarını kurtarır. Enoch ile birlikte herkes gemiye ulaştıktan sonra chronicomlar planı değiştirmeye karar verir. Ajanlar Project Insight’ı durdaramadan 3 yıl daha ileriye giderek 1976 yılına fırlatma tarihine sıçrarlar. Project Insight’ı durdurmak için üsse sızmaya çalışan Coulsoun ve May için yolu Daisy’ açacaktır. Daisy güvenlik duvarını hacklerken Sousa’ya geleceğin teknolojisini gösterir. Bir sonraki giriş için Daisy’nin Sousa’dan yardım istediği sırada Malick’in oğlu Nathaniel gelerek onları etkisiz hale getirir. Fırlatmayı evinde izleyecek olan Wilfred’ın evinde davetsiz misafirleri vardır. Yo-yo ve Deke. Generali etkisiz hale getirip onun erişim kartı ile bombaları yerleştirecekleri yerlere giden May ve Coulson işlerini bitirirler ve Lighthouse’ı suya gömmeye hazırdırlar. Bu sırada Wilfred’ı ziyaret eden Yo-yo ve Deke, Wilfred’dan chronicomlardan hep geride olduklarını ve onların her şeyi gördüğünü duyarlar. Geçen sefer onu öldürmediği için kızgın olan Deke bu kez Wilfred’ı vurur. Elindeki zarfı açan Yo-yo, Wilfred’ın son kozunu öğrenir. Ekrandan kameraları seyreden Mack, anne ve babasının hücrede tutulduğunu görür ve görevi iptal eder. Fırlatılan Insight’ı yok etmek için füzeleri kullanma emri veren Mack bu emri ile konumlarını ortaya çıkartarak Chronicomların istediğini yapmış olur. Daniel Whitehall geri dönüyor.

Agents of SHIELD 7.Sezon 5.Bölüm İncelemesi

Agents of SHEILD 7. Sezon incelemeleri için bizi takip edin.