Birkaç gün önce yaşanan Nisay’ın 12 ay uzaklaştırılması olayından sonra Beşiktaş Esports oyuncu ile yollarını ayırmıştı. Şimdide Beşiktaş Esports Valorant Takımı ile yollarını ayırdı.

VALORANT Şampiyonlar Turu öncesinde yaşanan Yasin “nisay” Gök’ün ban olayı ile takım oyuncunun sözleşmesini iptal etmişti. Beşiktaş Esports yönetimi VALORANT takımının geleceği ile ilgili duyuruyu daha sonra yapacağını da o gün açıklamıştı. Taraftarlar acaba takımdaki boşluğu kim dolduracak diye merak ederken şok bir gelişme yaşandı. Beşiktaş Esports VALORANT takımı ile yollarını ayırma kararı aldı. Bu Şampiyonlar Turu’nda Beşiktaş Esports’u izleyemeyeceğimiz anlamına geliyor. Yönetim bu kararı takımdaki diğer oyuncuların önlerini kesmemek için aldıklarını ve bunun bir ayrılık değil kısa bir mola olduğunu söyledi.

Beşiktaş Esports’u kısa bir aranın ardından tekrar VALORANT sahnesinde görebileceğiz. Yönetim tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

Beşiktaş Esports Valorant Takımı ile yollarını ayırdı
Beşiktaş Esports Valorant Takımı ile yollarını ayırdı

Yaşanan son olaylardan sonra yönetim olarak aksiyon planlarımızı değerlendirdik. Yapılan analizler sonucunda önümüzdeki elemeye Beşiktaş olarak katılmama kararı aldık. Ortada bir belirsizlik olduğu için de diğer 4 oyuncumuzun önlerini kapatmamak adına yollarımızı ayırdık. Oyuncularımıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyoruz.

Bu asla bir veda değil sadece kısa bir ara. VALORANT sahnesine daha güçlü dönüp, her zaman olduğu gibi üst sıraları hedefleyeceğiz.

Beşiktaş Esports

Beşiktaş Esports VALORANT kadrosu ise şu şekildeydi:

  • Tuğkan “tugkanZ” Özgün
  • Burak “foiz” Baz
  • Kaan “Brasco” Elver
  • Ayberk “Viresse” Serin