Blindspot 5.Sezon 2.Bölüm İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. Sinema/TV Haberleri

Blindspot 5.Sezon 2.Bölüm İncelemesi

0

Blindspot geri döndü. Geçtiğimiz günlerde yeni sezonun ilk bölümü yayınlandı. Blindspot 5. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Sezonun ilk bölümünde kısa bir ayrılığın ardından tekrar bir araya gelen eski FBI ajanlarımız Rich Dotcom’u tutulduğu gizli CIA üssünden eski tanıdık Sho Ahktar’ın yardımıyla kurtarmıştı. İkinci bölümün başlangıcında kötü kadın Madeline’in tuttuğu paralı askerler bu gizli CIA üssüne varmış ve yaşanan kaçırma olayı ile ilgili ekibe kimin yardım ettiğini bulma çalışmalarına başlamış. Rich’in FBI binasına sakladığı telefonda eski ajanların özgürlüğü bulunuyor. Ancak telefona ulaşabilmek için içeriden yardım almak zorundalar işte tam bu noktada şu sıralar FBI Müdürü olan Weitz devreye giriyor. Ancak daha önce Weitz’in yaptıkları eski ajanlarımızın kafasında soru işaretleri bırakıyor ve bu soru işaretlerini gidermek için ise Weitz ile yüz yüze gerçekleşmesi gereken kısa bir konuşmanın yeterli olacağını düşünüyorlar. Boş durmayan Madelin ise FBI’da eski ajanlara yardım edenleri bulmak için telefonları toplatarak her bir ajanın telefonuna takip yazılımı kurdurtuyor. Weitz’in Finlandiya Helsinki’de Dünya İşbirliği Toplantısına katılacağını öğrendikten hemen sonra onlara yardım eden Sho Ahktar’ın da öldüğünü öğrenen eski ajanlar işlerin daha da sıkıntılı bir hal aldığını anlıyor. Onca riski göze alarak Helsinki’de ki toplantıya gitmeye karar verdikten sonra Patterson’ın bilim adamı olan babası Bill Nye (Bill Nye gerçekte de bilim insanıdır.) her yıl bu toplantıya davet edilir ancak katılmaz. Babası ile kısa bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Patterson, babasını toplantıya gelmesi için ikna etmeyi başarır. Daha önce Jane ve Weller’ın gitmesine karar verilen Helsinki’ye babası ile görüşme şansını elde edecek olan Patterson ile birlikte Weller gidiyor.

Blindspot 5.Sezon 2.Bölüm İncelemesi

Helsinki’de Nye ile buluşan eski ajanların içeriye girebilmesi için Rich’in yeteneklerinden faydalanmaları gerekecek ama Rich gevezelikten jeneratöre benzin koymayı unutmuş ve elektrikler gitmişti. Bir koşu o işi halleden Rich, ekibin yakalanmasını son anda engelliyor. Bill Nye’dan mesajı alan Weitz, buluşma noktasına gidecekken Madeline’in Weitz’in peşine takmış olduğu korumalar Nye’ın üstündeki dinleme cihazını bulurlar bir süre olayı toparlamaya çalışsalarda başarılı olamadıktan sonra Nye güzel bir çıkış yaparak işin içinden sıyrılır ve Weitz’e tüymesi için bir şans verir. İklim değişikliği konusuna da değindikten sonra Weitz buluşma noktasına geldi. Havanlandırmada ki gizli telefondan haberdar edilen Weitz, ekipler havalandırmayı temizleyen ekipler bulmadan hemen önce onlara yardım etmeye çalışan Afreen’den bahseder. Afreen’i haberdar etmenin yollarını arayan ekip sürekli kahve yer ile ona ulaşmaya çalışır ve başarılı olur. Weitz’in korumalarından birini bodrumda gören Weller ve Patterson durumdan işkillenerek onun çıktığı yere bir göz atmak için gider. Buldukları şey bir bombadır. Bombayı Weitz’i öldürmek için değilde ondan sonra konuşma yapacak olan kişiyi öldürme amaçlı yerleştirildiğini düşünen ekip zaman kazanmak için Weitz’i sahnede tutmanın yollarını ararken Rich olaya el atar. Prompterında Rich’in mesajını gören Weitz hiç bozuntuya vermeden konuşmayı uzattıkça uzatır. O sırada konuşmayı dinleyen Madeline, bir şeylerin ters gittiğini anlar. Daha önce telefondan haberdar edilen Afreen ise havalandırmadaki telefonu bulur ve odada onu takip etmesi için görevlendirilen Briana’ya yakalanır.

Kısa bir duygusal konuşma ile Briana’yı yardım etmesi için ikna eder. Helsinki’ye dönelim. Bombayı etkisizleştirmeye çalışan Patterson hiç olmadık zamanda korumalardan birine yakalanır, eğer bombayı bırakırsa bomba patlayacaktır. Birkaç dakikadır kendisini göremediğimiz bilim insanı Nye hemen kızının imdadına yetişir ve bombaya müdahale eder. Bu sırada konuşmayı uzattıkça uzatan Weitz’den sonra kimin konuşma yapacağı öğrenilir. Weller, bombayı etkinleştirecek olan kişiyi tespit etmek üzereyken sonraki konuşmacı Susan Shah sahneye atlayı verir. Bombayı patlatamayan korumaya saldıran Weller biraz döver biraz dayak atar ve adamı etkisiz hale getirir. Bombada etkisizleştirildikten sonra babasına veda eden Patterson, Weller ile birlikte oradan ayrılır. Madeline tuttuğu paralı askerler için birilerini transfer ettirir ve kaçırılmalarının yolunu açmış olur. Afreen’den telefonu alan Briana bilgileri eski ajanlara gönderirken odayı şu paralı askerlerin lideri Ivy Sands basar ve bağlantıyı keser.

Diğer Blindspot incelemeleri için bizi takip edin.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir