Madeline ve Ivy’e bilgi sızdıran biri vardır. Açığa çıkan ekip kendini zorlu bir kaçışın ortasında bulur. Blindspot 5.Sezon 8.Bölüm incelemesi.

Allison’ın gizli mesajını defalarca izleyen Weller, mesajın kendisine değilde birlikte çalıştığı bir başkasına sıradaki dövmeyi göndermesi için olduğunu düşünüyor. Patterson, ekibe uydu görüntülerini gösterirken Ivy’nin Madeline’e gönderdiği mesajı yakalamış ve saldırının yakında olacağını öğrenmişlerdi. Dövmelerin izini süren Patterson, Malta’da ki bir adrese kadar ulaşmış ve Tasha’da Keaton’ın orada olduğunu ekibe söylemişti. Weitz ve Afreen ofiste boş durmayarak Shirley’nin bilgisayarına erişerek Madeline ve ekibinin şantaj dosyalarına erişip kimin onlarla iş birliği içerisinde olduğunu öğrenmeye çalışırken Rich, bir kargo uçağı hakkında bilgi edinir. Weller ve Jane bu uçağı bulmak için yola koyulurlar. Dosyalara erişen Afreen yeteneğini kullanarak Madeline’in şantaj ağına son vermek için dosyaları kurtarılamayacak şekilde bozmaya çalışırken şantaj ile faydalandığı bir Interpol ajanı Madeline’e Zapata ile eşleşene bir şahsın fotoğrafını gönderir. Keaton’ı Malta’da ziyarete giden Tasha aslında tüm bu orginasyonu başlatanın Allison olduğunu Keaton’dan öğreniyor. Tasha, Keaton ile konuşurken laptop kamerasının kapatılmadığını fark edince bir terslik olduğunu anlıyor ve işler tatsız bir hal alıyor. Bu sırada dövmeyi çözmeye çalışan Patterson aslında bunun bir tuzak olduğunu fark edip fişleri çıkartırken iş işten geçmiş çoktan yerleri açığa çıkmış oluyor. Tasha artık Madeline’in elindedir. Weller ve Jane ise görev için yeni yola çıkmışken asansörde kalırlar. Patterson ve Rich sığınaktan kaçmak ve her şeyi yok etmek için her yere termit yerleştirmişlerdir. Tasha’dan sonra Jane ile Weller’da Ivy tarafından yakalanarak Madeline’in eline geçmişlerdir. Rich ve Patterson ise b planı ile tünellerden kaçmaya çalışmaktadırlar. Tam kaçacakken patlamayan termit başa yeni bir dert açar ve artık her şeyi kendileri yok etmeleri gerekmektedir. Patterson geri sayımı başlatmış tam da Rich ile birlikte kaçmak üzereyken iki adam Rich’i yakalayıp Patterson’a da ateş açmaya başlamışken geri sayım son saniyeleri gösterirken 3…2…1…0 Patterson odada kapana kısılmış ve …

Blindspot 5.Sezon 8.Bölüm incelemesi

Şantaj belgelerinin yok olmasından sonra kaçmaya çalışan Weitz asansörün yanına geldiğinde Weller,Jane, Tasha ve Rich’in tutuklu olduğunu görür.