googlenews

Eski ajanlar Madeline’in gerçek planlarını öğreniyor ve onu alt etmeye bir adım daha yaklaşıyor. Blindspot 5.Sezon 6.Bölüm İncelemesi

Geçen bölümün sonunda Ice Cream tarafından baskına uğrayan ekibimiz Ice Cream ile anlaşma yaparak Gardner tablolarına karşılık Madeline hakkında bilgi alacaklar. Weitz’den Susan Shah’ı listeden çıkarmasını isteyen Madeline bir süre şehir dışındayken yerine bir başkasını koymuş ve Weitz’e bu görevi halletmesi için 24 saat süre vermiştir. Tabloların izini İtalya’ya kadar süren ekip tabloları alması için Weller ve Jane’i gönderir. Tabloları çalan adamı vurup öldüren Weller’ın artık tabloların yerini öğrenemeyecek. Irving’in ölümünden sonra hırsız olduğunu ve çaldığı tabloları sakladığını söylediği bir video internette viral olur ve artık tabloların peşinde bir tek eski FBI ajanlarımız yoktur. Afreen’den havale yapmasını isteyen Weitz’in bu isteği büyük ihtimalle Susan Shah ile bağlantılı. Irving’in videosundaki ipucu bulan Patterson, Weller ve Jane’i Hırvatistan’da ki bir kordinata göndererek tabloların peşine tekrar düşerler. Gittikleri yerde bir sonraki ipucunu bulan Weller ve Jane tabloların peşinde olan bir başka ekip tarafından basılır. Afreen aslında Weitz’in ondan ne yapmasını istediğini anlamış ve onunla küçük bir konuşma gerçekleştirerek yapmamasını söylemişti. Bu sırada başka bir ekip tarafından baskına uğrayan Weller ve Jane nasıl oldu da sandalyeye bağlandılar anlaşılmış değil.

Sandalyelerden ve bantlardan kurtulan Weller ve Jane kasanın içine oyulmuş bir ipucu bularak bunu Patterson ile araştırması için paylaşır. Weller’ın bulduğu ipucu daha karışık bir başka ipucuna yönlendiriyor. Manastıra gelen Patterson ve Rich tabloları bulmak için büyük çaba sarf ederken manastırın altında gizli bir odada tüm labloları bulurlar. Tabloları alıp Ice Cream ile ödeşen eski ajanlar şimdi ise erişim anahtarına da sahip. Böylece Madeline’in konuşmalarını ifşa edebilecekler. Madeline’in planları ile ilgili yayınlanan bir makalede Madeline’in aslında ZIP ilacı ile insaların hafızasını silme planının olduğu ortaya çıkar.

Blindspot 5.Sezon 6.Bölüm İncelemesi

Diğer Blindspot bölüm incelemeleri için bizi takip edin.