Kırık Diş Operasyonu görevleri CSGO’ya 128 Tick Server geleceğini işaret eden ipuçları içeriyor olabilir. Oyuncuların yıllardır süren beklentisi bitiyor olabilir.

CS:GO hayranlarının source 2’nin yanı sıra istediği en büyük ve en önemli yükseltme 128 tick serverların gelmesi. Geçtiğimiz günlerde oyuna eklenen Kırık Diş Operasyonunun görevleri CSGO’ya 128 Tick server geleceğinin işaretini taşıyan ipuçları içeriyor olabilir.

CSGO’ya 128 Tick Server Geliyor

CS:GO oyuncularının birçoğunun üyesi olduğu faceit platformunda rekabetçi maçlar için kullanılan sunucular uzun süredir 128 tick. Ancak Valve kanadının CSGO’da rekabetçi modda halen 64 tick sunucu kullanması oyuncuları kızdırıyordu.

csgo 128 tick
CSGO’ya 128 Tick Server Geliyor

Kırık Diş Operasyonu, oyuncuların her hafta bir dizi görevi tamamlayarak oyun içi öğeler elde etmesini sağlıyor. Operasyon görevlerini tamamlamaya çalışan oyuncular “Sonbahar Hasadı” haritasında her radyo kanalının 128 ayarlı olduğunu keşfettiler. Haritadaki her radyonun 128’e ayarlı olması oyuncuların dikkatinden kaçmadı. Bu yakında Valve’in sunucularını 128 tick olarak güncelleyeceğinin kanıtı olabilir.

Valve kanadından henüz bu konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Fakat Cloud9 oyuncusu Henry “HenryG” Greer, Nisan ayında gerçekleşen ESL One Road to Rio etkinliğine bu yükseltmeye dair ipucu vermişti.

CS:GO’nun bir numaralı rakibi Valorant’ın sunucularının 128 tick olduğunu düşünürsek yakın zamanda Valve bir duyuru yapabilir. CSGO’ya 128 tick server geliyor.