Faze Clan, halka açılmaya hazırlanıyor
  1. Anasayfa
  2. Espor Haberleri

Faze Clan, halka açılmaya hazırlanıyor

0

Amerika merkezli organizasyon Faze Clan, NASDAQ’ta halka açılmaya hazırlanıyor. SPAC yöntemiyle 1 milyar dolar değerindeki anlaşma ile Faze Clan, 1 milyar dolar değere ulaşan dünyanın ilk espor organizasyonu olacak.

10 Farklı oyunda faaliyetlerini sürdüren Faze Clan, espor sektörü için önem arz eden bir gelişmeyi duyurdu. 2020 yılında kurulan ABD merkezli B.Riley Principal 150 Merger Corp. isimli bir şirket ile anlaşma sağlayan Faze Clan, New York Borsası’nda (NASDAQ) halka arz edilecek. Açıklanan bilgilere göre bu anlaşma ile Faze Clan, 1 milyar dolar değere ulaşan ilk espor organizasyonu ünvanına sahip olacak.

Faze Clan, halka açılmaya hazırlanıyor
Faze Clan, halka açılmaya hazırlanıyor

Faze Clan’ın yatırımcılar için gerçekleştirdiği sunumda organizasyonun gelecek ile ilgili bazı planlarını ortaya çıkardı. Bu planlar arasında organizasyonun nasıl büyümeyi sürdüreceği, markalı çevre birimleri ve potansiyel gıda ortaklıkları yer alırken sunumda NFT‘lere de yer verildi.

Bir grup Call of Duty oyuncusu tarafından 2010 yılında kurulan Faze Clan, bugün CS:GO, FIFA, PUBG Mobile, Rocket League ve Valorant gibi birçok oyunda faaliyetlerini sürdürüyor.

Okumaya Devam Et
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir