Gen.G, Team Bumble ile kadın Valorant takımı kurmak için yeni yenetenekler arıyor. Gen.G daha fazla kadını espor sahnesinde görmek istiyor.

Başarılı espor organizasyonu Gen.G tamamen kadınlardan oluşan bir Valorant takımı kurmak için yeni yetenekler aradağını açıkladı. Daha önce benzer bir arayışı kadın Fortnite takımı kurmak için yapan Gen.G, Team Bumble ile geçen yıl kadın Fortnite takımı için yaptığı anlaşmayı bu kez Valorant takımı için yaptı.

Gen.G Fortnite espor oyuncusu Madison “Maddiesuun” Mann, “Team Bumble’ı başlattığımızdan beri oyun sahnesinin kadınlar için geliştiğini görmek harika” ifadelerini kullandı. Açıklamasının devamında ise “Yeni yetenekler keşfettikçe, kadın oyuncu ayrımı yapılmayan, antrenman yapma ve becerilerini geliştirme fırsatı verilen bir ortama doğru ilerliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Madison “Maddiesuun” Mann, Gen.G’nin kadın Valorant takımı için keşfedilmemiş yetenekleri bulmasında yardımcı olacak ve onları espor sahnesine dahil edecek. Gen.G Genel Menajeri Nate Stanz ise “Gezegenin keşfedilmemiş yetenekleri bulmaya odaklandık” açıklamasını yaptı.

Bumble’ın ABD ortaklıkları başkanı Julia Smith, “Bumble’da misyonumuz, dünyanın her yerindeki kadınları hayatlarının her alanında ilk adımı atmaları için güçlendirmektir” dedi. “Team Bumble’ı genişletmekten ve kadın oyuncuları güçlendirmek ve bir araya gelmeleri için güvenli ve destekleyici bir topluluk oluşturmak amacıyla Gen.G ile çalışmalarımıza devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Eğer başvuruda bulunmak isterseniz ilgili bilgiler ile valorant@geng.gg adresine mail atabilirsiniz.

Büyük espor organizasyonları her geçen gün kadın oyunculardan oluşan takımlarını kurmaya çalışıyor ve onlara da espor sahnesinde söz hakkı veriyorlar. Bu adımların diğer organizasyonlara örnek olması dileğiyle.

Gen.G kadın VALORANT takımı kuruyor

Gen.G Fortnite takımı.