Haluk Bilginer’li Nuh Tepesi’nden fragman yayımlandı
  1. Anasayfa
  2. Sinema ve Dizi Haberleri

Haluk Bilginer’li Nuh Tepesi’nden fragman yayımlandı

0

Tribeca Film Festivali, Altın Koza Film Festivali ve Boğaziçi Film Festivali’nde ödül alan Haluk Bilginer ve Ali Atay‘ın başrolünü paylaştığı Nuh Tepesi filminden fragman yayımlandı.

Cenk Ertük’ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi filmi geçen yıl Robert De Niro’nun kurucuları arasında bulunduğu Tribeca Film Festivali’nde Cenk Ertürk En İyi Senaryo ödülünü alırken Ali Atay ise En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Ülkemizde de Boğaziçi Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festival’inde de ödül alan Nuh Tepesi filminin kadrosunda Emmy ödüllü Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu ve Mehmet Özgür yer alıyor.

Darren Aronofsky‘nin öğrencisi olan Cenk Ertürk Nuh Tepesi filminde En İyi Film Kurgusu adaylığıyla bilinen Yorgos Mavropsaridis ve ünlü görüntü yönetmeni Federico Cesca ile çalışmış.

Nuh Tepesi konusu

Orta yaş krizi geçiren Ömer (Ali Atay) ölümün eşiğinde olan babasının (Haluk Bilginer) son isteğini yerine getirmek üzere İstanbul’dan Bursa’ya doğru yola çıkarlar. Babası öldüğünde köyün tepesinde ki kendisinin diktiğini iddia ettiği ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının bu isteğini yerine getirmeyi kabul etmiştir ancak köy halkı o ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanmaktadır.

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi 6 Mart’ta sinemalarda.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir