Handmaid’s Tale Dördüncü Sezonu 2021’e Ertelendi
  1. Anasayfa
  2. Haber

Handmaid’s Tale Dördüncü Sezonu 2021’e Ertelendi

0

Hulu‘nun Emmy ödüllü dizisi Handmaid’s Tale‘nin dördüncü sezonu COVID-19 nedeniyle 2021’e ertelendi.

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan Handmaid’s Tale bir süre önce Kanada’da dördüncü sezon çekimlerine başlamış fakat korona virüs’ün yayılmasıyla birlikte çekimlere ara verilmişti. Emmy ödüllerini toplayan hulu dizisi 2020 sonbaharında yeni sezonunu izleyicileriyle buluşturmayı planlarken hulu cephesinden dizinin 2021 yılına ertelendiği haberi geldi.

Handmaid’s Tale Dördüncü Sezonu 2021’e Ertelendi

Handmaid’s Tale konusu

Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki totaliter toplum hayatını konu alıyor. Çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında, Gilead kadınlara devlet mülkü gibi davranan tutucu bir rejimle yönetilmektedir. Offred son kalan doğurgan kadınlardan birisidir ve Komutan’ın evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Hizmetçi kadınlar bu harap edilmiş dünyada popülasyonu arttırmak için damızlık olmaları için zorlanmıştır. Gilead’daki herhangi birinin casus olabileceği bu korkunç toplumda Offred; Komutanlar, onların acımasız eşleri, evcil Martha’lar ve hizmetçi arkadaşlarının arasında gidip gelmektedir. Offred’in tek amacı hayatta kalmak ve elinden alındığı kızını bulabilmektir.

Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Ann Dowd, Samira Wiley, Max Minghella gibi birçok ünlü isim dizinin oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Daha önce Mustang adlı filmiyle adından sıkça söz ettiren Gamze Deniz Özgüven, The Handmaid’s Tale dizisinin yönetmenleri (3×11) arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir