Kuzey Amerika’nın en iyi 5 VALORANT takımı
  1. Anasayfa
  2. Espor Haberleri

Kuzey Amerika’nın en iyi 5 VALORANT takımı

0

İlkbaharda beta testine başlayıp kısa sürede popülerleşen Valorant için organizasyonlar takımlarını kurdular. Kuzey Amerika’nın en iyi 5 VALORANT takımı.

Nisan ayında başlayan kapalı beta testleri ve Haziran ayındaki resmi çıkışıyla birlikte kısa sürede birçok profesyonel oyuncuyu da kendine çekerek başarıyı yakalayan Valorant, CS:GO’nun tahtını sarsmayı başarmıştı. Kısa sürede espor arenasına da dahil olacak olan Riot Games‘in yeni oyunu Valorant için küresel birçok organizasyon takımlarını kurmayı başlamıştı. Son dönemde yapılan birçok çevrimiçi etkinliğin sonuçları ele alınarak Kuzey Amerika’nın en iyi 5 takımı belli oldu.

Sentinels

Los Angeles merkezli Sentinels espor takımı henüz Valorant kapalı beta sürecindeyken kendi takımını oluşturmak için bir an önce harekete geçti. Sentinels, Overwatch ve CS:GO kökenli oyuncular ile anlaşarak valorant takımını kurmuş oldu. Sentinels’in kurduğu takımda Jay “sinatraa” Won, Shahzeb “ShahZaM” Khan, Jared “zombs” Gitlin ve Hunter “SicK” Mims bulunuyor.

Jay “sinatraa” Won, 2019 yılında Overwatch League’in En Değerli Oyuncu ödülünü kazanmış daha sonrasında ise Overwatch’tan emekli olduğunu duyurmuş ve peşinden Sentinels’in Valorant kadrosuna dahil olduğu haberi gelmişti.

Kuzey Amerika’nın en iyi 5 VALORANT takımı

TSM

2011’de kurulan Kuzey Amerika merkezli TSM, Mayıs ayında reltuC, hazed, Wardell, Subroza, drone ve koç Tailored’den oluşan Valorant takımını kurdu. TSM, T1 x Nerd Street Gamers Showdown’un büyük finalinde T1’i yenerek VALORANT arenasında ilk galibiyetini kazandı.

Cloud9

Kuzey Amerika’nın en başarılı organizasyonların bir tanesi olan Cloud9, Nisan ayında Valorant takımı için oyuncularla görüşmelerine başlamıştı. Görüşmeler sonucunda ilk olarak Tyson “TenZ” Ngo ile anlaşan Cloud9 takımının ilk üyesini sosyal medya hesaplarından takipçilerine duyurmuştu. Sırasıyla Skyler “Relyks” Weaver, Mitch “mitch” Semago, Josh “Shinobi” Abastado ve son olarak Daniel “vice” Kim’in Ağustos ayında takıma katılması ile Cloud9, Valorant kadrosunu tamamlamış oldu.

Immortals

Başlarda sıkıntılı günler geçiren Immortals, takımına yeni oyuncular katmasıyla 18 Ekim’de gerçekleşen NGS x Renegades Invitational’da ikinci olmayı başardılar. Immortals’ın Valorant kadrosu Amgalan “Genghsta” Nemekhbayar liderliğinde Noah “jcStani” Smith, Jason “neptune” Tran, Jason “jmoh” Mohandessi ve Andrew “ShoT_UP” Orlowski’den oluşuyor. Takımın koçluğunu ise Los Angeles Valiant yardımcı antrenörü Jordan “Gunba” Graham üstlenmiş durumda.

Gen.G

Kadrosunu eski CS:GO oyuncularından kurmayı tercih eden Gen.G kısa süre içerisinde Valorant takımını tamamladı. Danny “huynh” Huynh, Michael “MkaeL” De Luca, Anthony “gMd” Guimond ve Loic “effys” Sauvageau ile 4 Mayıs’ta yaptığı anlaşmalar ile Gen.G’nin Valorant takımı netlik kazandı

Espor haberleri için wuudia’yı takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir