Üniversite öğrencileri tarafından geliştirilen makromusic for spotify uygulaması sizinle aynı müzik zevkine sahip olan kişilerle eşleştiriyor.

Türk üniversite öğrencileri tarafından 4 aylık çalışmaları sonucunda ortaya çıkan makromusic for spotify uygulaması kullanıcılarının müzik zevkinizi analiz ederek aynı müzik zevkine sahip olan diğer kullanıcılar ile eşleştiriyor. 5 kişiden oluşan ekibin daha önce mobil uygulama geliştirme konusunda hiçbir tecrübesi ve bilgisi bulunmuyor. Ekip üç ay gibi bir sürede mobil uygulama geliştirme konusunda ki eksiklerini tamamlayarak uygulamayı tamamlamayı başarmışlar.

makromusic for spotify
Müzik Zevkinize Göre Eşleştiren Uygulama makromusic for spotify

İlk 4 günde 25 bin kullanıcı

Henüz 28 günlük olan makromusic for spotify uygulaması App Store ve Google Play Store’da yerini aldıktan sonraki ilk 4 gününde 25 bin kullanıcıya ulaştı. 28’nci gününde 45 bini aşan kullanıcı sayısıyla makromusic for spotify’da günde yaklaşık 250 bin mesaj atılıyor ve şuana kadar atılan mesaj sayısı 8 milyonu geçmiş durumda.

makromusic for spotify nasıl kullanılır?

Birazda gençliğin yeni favori uygulamasını nasıl kullanacağınızı anlatalım.

  • İlk olarak aşağıdaki linklerden uygulamayı indirin.
  • Uygulamayı açıp Spotify ile bağlan butonuna tıklayın.
  • Bir müzik açın ve eşleşin.

Makromusic, sizin favori şarkılarınızı ve dinlediğiniz müzikleri analiz ederek benzer zevkleri paylaşan diğer kullanıcılar ile eşleştiriyor. Eşleşmenin farklı yolları mevcut. Anlık Eşleşme‘yi aktif ederseniz sizinle aynı anda o müziği dinleyen diğer kullanıcı ile eşleşirsiniz. Ancak Profile göre eşleşme‘yi aktif ederseniz bu kez uygulama sizin spotify hesabınızı analiz ederek benzer zevklere sahip kullanıcı ile eşleştiriyor. Son olarak ise uygulamada keşfet sekmesi mevcut. Bu sekmeden aktif kullanıcıları görebilirsiniz.

Girişimci gençlerimizin geliştirdiği makromusic uygulamasının ilerleyen süreçte çok daha yüksek kullanıcı sayılarına ulaşacağı aşikar, biz wuudia.com ekibi olarak onları tebrik ediyoruz. Yolunuz açık olsun.

makromusic for Spotify App Store’da

makromusic for Spotify Google Play Store’da